Reklama

Nie jeden, a trzy nowe wozy dla kolbuszowskich strażaków. Znamy szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nie jeden, a trzy nowe wozy dla kolbuszowskich strażaków. Znamy szczegóły - Zdjęcie główne

Trzy fabrycznie nowe wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do PSP Kolbuszowa. Jakie? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Państwowa Straż Pożarna w Kolbuszowej tego roku zyska nie jeden, a trzy fabrycznie nowe wozy ratowniczo-gaśnicze. Sprawdź, jakiego typu samochody dostaną kolbuszowscy strażacy.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej wzbogaci się o trzy fabrycznie nowe wozy ratowniczo-gaśnicze. Wszystkie mają trafić do kolbuszowskich strażaków tego roku. Jakie będą to pojazdy?

Pierwszy samochód ma pojawić się w kolbuszowskiej komendzie w lutym. Będzie to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Man z napędem 4x4, silnikiem o mocy min 245 kW i kabiną brygadową. Zbiornik wody ma pomieścić od 5 do 5,5 tysiąca litrów wody.

Przetarg wygrała firma Moto-Truck z Kielc. Jak poinformował nas st. bryg. Jacek Nita, Komendant Powiatowy PSP w Kolbuszowej, samochód jest obecnie karosowany przez producenta.

Kilka dni temu kolejny przetarg na dostawę wozu ogłosiła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie. Dla kolbuszowskich komendy zostanie zakupiony drugi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Ma to być pojazd o podobnych parametrach do poprzedniego, natomiast z większym zbiornikiem na wodę - 7 000 litrów oraz autopompie o wydajności 4 tys. litrów na minutę.

Jak tłumaczy st. bryg. Jacek Nita, ma to być samochód z przeznaczeniem do pożarów na terenach leśnych. Na dostarczenie samochodu firma, która wygra przetarg, będzie miała trzy miesiące od dnia podpisania umowy.

Trzecim samochodem ma być średni wóz z przeznaczeniem do ratownictwa technicznego. Przetarg na dostawę wozu prowadzi Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. - W chwili obecnej trwają uzgodnienia Specyfikacji Warunków Zamówienia z Komendą Główną PSP - przekazał nam bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

- Będzie to średni samochód ze sprzętem do udzielania pomocy przy wypadkach komunikacyjnych

- powiedział w rozmowie z nami szef kolbuszowskich strażaków.

Wszystkie trzy samochody ratowniczo-gaśnicze mają trafić do Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej tego roku. Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy