Reklama

„NIE” dla szpitala w Dębie

Opublikowano:
Autor:

„NIE” dla szpitala w Dębie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dyrektor szpitala powiatowego w Nowej Dębie zwrócił się do władz Majdanu Królewskiego z prośbą o wsparcie finansowe. Radni jednak nie byli przychylni uszczuplaniu lokalnego budżetu na ten cel.

Pismo do wójta gminy skierowała dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie. Zwróciła się ona z prośbą o wsparcie finansowe w formie dotacji na dofinansowanie zakupów inwestycyjnych. Jak czytamy w liście, największe zapotrzebowanie występuje obecnie w oddziale pomocy doraźnej, gdzie priorytetem jest zakup ambulansu specjalistycznego. Dotychczasowy ambulans jest już bowiem wyjątkowo zużyty i wymaga ciągłych napraw. Według władz szpitala zakup nowego pojazdu jest niezbędny, bo to sprzęt ratujący ludzkie zdrowie i życie. Dla szpitala to jednak spory wydatek, bo szacunkowa wartość zakupu ambulansu z wyposażeniem wynosi ok. 360 tys. złotych. Dlatego z prośbą o pomoc zwrócono się do lokalnych samorządów.

Więcej w Korso nr 17/27.04.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE