Reklama

Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Mechowca

Opublikowano:
Autor:

 Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Mechowca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek i piątek (21 i 22 listopada) Naukobus będzie gościł w Mechowcu. Zajęcia odbędą się w bibliotece. Wystawa udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Dzieci będą zachwycone. 

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.

naukoDla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. 

Dlaczego Naukobus jest tak interesujący? - Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki - mówi Anna Dąbrowska z Centrum Nauki Kopernik. - To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem - dodaje.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Organizatorzy zapraszają nie tylko grupy zorganizowane, ale również rodziców z dziećmi. W czwartek od godz. 8 do 16 a w piątek od godz. 8 do 14. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE