Reklama

Nasz Czytelnik skarży się na problem z dojazdem do swoich pól. Twierdzi, że jeden z mieszkańców przywłaszczył drogę, która należy do gminy

Opublikowano:
Autor:

Nasz Czytelnik skarży się na problem z dojazdem do swoich pól. Twierdzi, że jeden z mieszkańców przywłaszczył drogę, która należy do gminy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Problem powstał w miejscowości Poręby Dymarskie. Droga prowadząca od Wielkiego Pola do przysiółka Pyryty stała się kością niezgody mieszkańców.

- Sprawa toczy się już kilka lat. - mówi nam nasz Czytelnik. - Jadąc od Wielkiego Pola, w stronę Płazówki, jest droga w prawo na przysiółek Pyryty. Jakieś 250 metrów dalej jest postawiony słupek i ta droga jest gminna. Tymczasem jeden z mieszkańców twierdzi, że to jest jego pole - relacjonuje mieszkaniec Porąb. Dodaje również, że ludzie, którzy tam jeżdżą, obcinają słupek, postawiony przez jednego z właścicieli działki, żeby móc przejechać.

- Teraz nie da się wjechać tam nawet samochodem - opowiada nam rolnik. - Patrzyłem w mapki i wynika z nich, że tam jest droga gminna. Więc wychodzi na to, że przybrał on sobie (jeden z mieszkańców przysiółku Pyryty - przyp. red.) kilkadziesiąt centymetrów drogi. Ludzie zapominają o tej drodze i za kilka lat on sobie to całkowicie przywłaszczy. Wójt rozkłada ręce. Może gminna mogłaby wpłynąć na tego mieszkańca? - pyta rozmówca.

Do przysiółka Pyryty można dostać się od drugiej strony Porąb. Skręcając z drogi głównej, zaraz za kościołem.  - Ale jak ktoś jechał z Pyrytów na Wielkie Pole, to miał bliżej tamtą drogą, która teraz jest zagrodzona. Wtedy nie trzeba było jechać naokoło, a teraz musimy nadrabiać kilometrów - mówi i dodaje, że na pewno są utrudnienia, nawet jak jeździ śmieciarka, oraz że mieszkańcy próbowali interweniować, ale teraz ta sprawa niestety ucichła.

Zapytaliśmy również innego mieszkańca Porąb Dymarskich, który mieszka niedaleko Pyrytów. Potwierdził, że droga należy do gminy, a mimo to jest zagrodzona przez jednego z mieszkańców.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE