Reklama

Największą inspiracją jest życie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę, 18 lutego, w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się wernisaż wystawy Wojciecha Trzyny (malarstwo) i Wiesława Pastuły (rzeźba). Ekspozycję będzie można oglądać do 24 lutego.

Wszyscy, którzy tego wieczora tłumnie odwiedzili galerię „Pod Trąbami i Bębnem”, mieli okazję podziwiać niezwykłe prace artystów. Wojciech Trzyna, jak sam żartuje, jest związany z Kolbuszową, „bo od 12 lat tutaj sypia”. Zaprezentował 29 dzieł wykonanych charakterystyczną dla siebie techniką. W obrazach pochodzących z różnych okresów jego twórczości wykorzystywał technikę farby olejnej, pomieszanej niekiedy z klejem werniksem i pastelami olejnymi. Malował na tekturze, co podczas plenerów ułatwiało pracę, bo farba szybciej wysychała. – Inspiracje czerpię prosto z życia. Często z moich włóczęg po lasach. Na obrazach widać cerkwie i wiejskie kapliczki, nieustannie odnawiane, bielone czasem tak, że Jezus nie ma twarzy. Ktoś dokłada kolorowe, plastikowe kwiaty. Dla mnie ma to swój specyficzny urok – wyznał nam artysta.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE