Reklama

Najpiękniejsze ZAMKI i PAŁACE na Podkarpaciu [TOP 15]

Opublikowano: wt, 12 maj 2020 09:49
Autor:

Najpiękniejsze ZAMKI i PAŁACE na Podkarpaciu [TOP 15] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Choć Podkarpacie nie jest znane jako stolica zamków i pałaców w naszym kraju, to nadal na terenie naszego województwa spotkać możemy mnóstwo pięknych, ciekawych i niezwykłych budynków tego typu. 15 z nich przedstawimy w tym artykule!

Pałac Łosiów w Narolu


Pałac Łosiów w Narolu (powiat lubaczowski) zaczął być budowany ok. 1776 roku z inicjatywy hrabiego Antoniego Feliksa Łosia, a wybudowano go w kształcie podkowy. Antoni Feliks zgromadził w pałacu wiele dzieł sztuki, pamiątki i archiwa rodzinne. Jeden z bocznych pawilonów służył za salę teatralną oraz szkołę muzyczną i dramatyczną. W trakcie powstania styczniowego Pałac Łosiów w Narolu został częściowo uszkodzony przez pożar, został jednak szybko odbudowany. W trakcie I wojny światowej - prawie doszczętnie go złupiono. Jego właścicielce - Jadwidze Korytkowskiej udało się go jednak odbudować, została niestety zamordowana w 1940 roku przez sowietów, którzy pięć lat później spalili pałac.
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.