Reklama

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów z gminy Cmolas

Opublikowano:
Autor:

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów z gminy Cmolas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Udział w rejonowym etapie konkursu "Literatura i Dzieci" uczniowie z gminy Cmolas z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Reprezentanci gminy zdobyli nagrody i wyróżnienia.

Rejonowe eliminacje kolejnej edycji konkursu "Literatura i Dzieci" odbyły się w środę (22 listopada) w Samorządowym Ośrodku Kultury w Chorzelowie. W artystycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego. W ramach prezentacji konkursowej uczestnicy, którzy przeszli etap eliminacji gminnych, zaprezentowali wybrane utwory w formie recytacji, inscenizacji i piosenki. Przesłuchania podzielono na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 0 - III oraz uczniowie z klas IV - VII. Wszystkim występującym bacznie przyglądała się komisja konkursowa.

 

 

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia, które trafiły także do uczestników z gminy Cmolas. W kategorii klas 0 - III nominację do finału konkursu w kategorii: piosenka wywalczyła Klaudia Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie. 

Wyróżnienie za piosenkę otrzymał Karol Lewandowski ze szkoły w Jagodniku. Jury doceniło także Weronikę Kaczmarską ze szkoły w Ostrowach Baranowskich, która w kategorii klas 0 - III otrzymała wyróżnienie za recytację.

W grupie starszej, czyli uczniów klas IV - VII, komisja konkursowa wyróżniła Katarzynę Ruman za recytację i 11-osobową grupę teatralną za inscenizację.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE