Reklama

Nagroda dla Grupy Folklorystycznej "Ziemia Podkarpacka" z Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Nagroda dla Grupy Folklorystycznej "Ziemia Podkarpacka" z Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy seniorzy wrócili z nagrodą z IV Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "Bo radość jest w nas".

Przegląd, zorganizowany w niedzielę (1 października) w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, skierowany był do seniorów z trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wzięły w nim udział osoby indywidualne, jak i zespoły.

Podczas przeglądu zaprezentowała się Grupa Folklorystyczna "Ziemia Podkarpacka" z Kolbuszowej, która do miasteczka nad Nilem wróciła z nagrodą. - Zajęliśmy drugie miejsce w kategorii zespoły folklorystyczne - cieszy się Zenona Chodorowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kolbuszowej, którego członkowie tworzą "Ziemię Podkarpacką". - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na tak dużą liczbę zespołów mamy tak zaszczytne miejsce - dodaje nasza rozmówczyni.
Choreografem zespołu jest Sylwia Przybyło, a kierownikiem muzycznym Jarosław Mazur.

Nagrodzeni w kategorii „Zespoły folklorystyczne”
1. miejsce - Stryki i Stryjenki ze Strzyżowa
2. miejsce - Ziemia Podkarpacka z Kolbuszowej
3. miejsce - Pyszniczanie z Pysznicy
Wyróżnienia: Cyganianki z Cyganów, Grębowianki z Grębowa i Powiślanie z Koprzywnicy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE