Reklama

Nadleśnictwo Kolbuszowa o spacerach w lesie w czasie epidemii

Opublikowano: sob, 28 mar 2020 09:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnio hasło "Zostań w domu" stało się wyjątkowo popularne. I bardzo dobrze, bo w obecnej sytuacji jest to najlepsza metoda na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Co, jednak gdy mamy dosyć siedzenia w czterech ścianach?

Kto nie ma przydomowego ogródka, w którym może się zabrać za wiosenne porządki, może wybrać się na spacer do lasu. - Ważne jest jednak, aby przestrzegać paru zasad, które sprawią, że będziemy mogli zdrowo i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z lasu - podkreśla Kinga Mazur, przedstawicielka Nadleśnictwa Kolbuszowa.

W trosce o zdrowie swoje i innych należy pamiętać, aby unikać miejsc popularnych, zatłoczonych, z których korzysta wiele osób. Podczas leśnej wizyty może się zdarzyć, że spotkamy innych spacerowiczów.

- Zachowajmy rekomendowany przez służby sanitarne bezpieczny dystans 1-1,5 metra - zaznacza pracownik nadleśnictwa. - Podjeżdżając na parking przy naszej ulubionej ścieżce, zwróćmy uwagę na to, czy nie stoi na nim już kilka aut. Może warto wtedy wybrać się w inne, alternatywne miejsce. Pomoże nam w tym mapa, która jest dostępna na stronie internetowej - dodaje Kinga Mazur.

Pamiętajmy jednak o najważniejszym. - Po powrocie do domu dokładnie umyjmy ręce, tak jak to od dzieciństwa ten nawyk wpajali nam rodzice. Dziś ich hasło po powrocie z podwórka: "A rączki umyłeś?" jest jak najbardziej aktualne i mile widziane - radzi pracownik kolbuszowskiego nadleśnictwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE