Reklama

Na tym odcinku drogi kierowcy jeżdżą bardzo szybko

Opublikowano:
Autor:

Na tym odcinku drogi kierowcy jeżdżą bardzo szybko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Cmolasu zgłosili problem niebezpiecznego odcinka drogi na Pańskich Polach.

Temat został poruszony na ostatnim zebraniu wiejskim w niedzielę, 22 września, w Cmolasie. Jedna z mieszkanek zauważyła, że chodnik znajdujący się na osiedlu Pańskie Pola o długości około 200 metrów jest "urwany" w najbardziej niebezpiecznym miejscu. - Tam jest bardzo wąska ulica, jak samochód jedzie, to ludzie muszą uważać i wchodzą do rowu lub na pobocze - zauważa problem.

Progi zwalniające 

 

Inny z mieszkańców zaproponował, aby na Pańskich Polach wykonać kolejne progi zwalniające. Potwierdził to, że na tamtym odcinku drogi kierowcy jeżdżą bardzo szybko. 

Mieszkańcom osiedla przede wszystkim zależy na chodniku, ale upominają się także o oświetlenie. Jak podkreślił obecny na spotkaniu Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, oświetlenie na Pańskich Polach będzie możliwe w przyszłości, jeżeli budżet gminy na to pozwoli. Włodarz odniósł się także do progu zwalniającego, wspominając o kulturze jazdy kierowców i o respektowaniu przepisów. 

Obecni na spotkaniu zauważyli, że mało kto respektuje istniejący próg na Pańskich Polach. Zauważyli, że należałoby go powiększyć lub przesunąć znak informujący o nim, ponieważ jest on zbyt blisko postawiony. - Można cofnąć ten znak, żeby był dalej, bo moim zdaniem jest za blisko, około 20 metrów od progu - proponował jeden z zainteresowanych.

Zgłosić na policję 

 

Mieszkańcy zaproponowali także, aby problemem przekraczania prędkości zajęła się policja. Jak zapewnił włodarz Cmolasu, zgłosi problem służbom, aby odbywały się tam częstsze patrole. 

Bernadetta Wolak-Posłuszny zaproponowała, aby mieszkańcy zgłosili to na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Internetowo i anonimowo każdy mieszkaniec może zgłosić problem, który policja ma obowiązek zweryfikować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE