Reklama

Na Łąkową w końcu wróci spokój

Opublikowano:
Autor:

Na Łąkową w końcu wróci spokój  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy ulicy Łąkowej już w przyszłym roku będą mogli odetchnąć z ulgą. Gmina zamierza bowiem wybudować nową drogę dojazdową do oczyszczalni ścieków.

Na sesji (30 czerwca) Stanisław Zuber, skarbnik gminy, przekazał radnym dobrą wiadomość. Wniosek dotyczący budowy drogi gminnej, złożony przez magistrat, uzyskał dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Mamy zapewnienie finansowania tej inwestycji ze środków zewnętrznych w kwocie przekraczającej 450 tys. zł – powiedział urzędnik.

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, poinformował nas, że umowa na budowę drogi do oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej już została podpisana. – Mieszkańcy ulicy Łąkowej będą mogli w przyszłym roku już odetchnąć. Te ciężkie, 40-tonowe pojazdy, które przejeżdżały obok ich domów, będą teraz dojeżdżać do oczyszczalni inna trasą od ul. Mieleckiej w Świerczowie – powiedział włodarz gminy i zaznaczył: - Ta nowa droga będzie oczywiście dostosowana do przejazdu ciężkich pojazdów. 

Więcej w Korso nr 30/27.07.2016 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE