Reklama

My też oddychamy smogiem

Opublikowano:
Autor:

My też oddychamy smogiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W przeciągu ostatniego miesiąca na terenie całej Polski nasiliło się zjawisko smogu.„Chmura” dotarła także do naszego powiatu. Jakie rozwiązania na walkę ze smogiem proponują gminy, a co zaleca rzeszowski WIOŚ?

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ), w bieżącym sezonie grzewczym odnotowywane są wyższe stężenia zanieczyszczeń pyłowych w porównaniu do lat ubiegłych, a to z powodu występujących niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niskie temperatury powietrza i związane z tym wzmożone spalanie paliw w lokalnych kotłowniach i piecach domowych przyczyniają się do zwiększenia emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Państwo skóruje
Próbę walki gminy Raniżów ze smogiem zaproponował podczas ostatniej komisji rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska (24 stycznia) Mateusz Niemczyk, radny z Raniżowa. - Zanieczyszczenie środowiska tak zwanym smogiem na terenie powiatu kolbuszowskiego jest to bardzo duży problem. Moim zdaniem jest on spowodowany głównie ogrzewaniem. To są takie pseudooszczędności spowodowane paleniem sklejek i odpadów, śmieci i opon – powiedział radny. - Nie chodzi mi o to, żeby ktoś chodził i sprawdzał, czym kto pali, ale bardziej zastanowiłbym się nad jakąś akcją informacyjną, jakie skutki zdrowotne i społeczne smog powoduje. Chciałbym, żebyśmy dotarli w jakiś sposób do mieszkańców. Patrzymy, dlaczego dzieci mają alergię. Wystarczy wyjść wieczorem i nie ma czym oddychać - argumentował.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE