Reklama

Monika Zielińska jedzie na mistrzostwa świata do Tokio

Opublikowano:
Autor:

Monika Zielińska jedzie na mistrzostwa świata do Tokio  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Najbardziej utytułowana wychowanka Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate – Monika Zielińska wywalczyła sobie prawo startu w mistrzostwach świata w Tokio.

- To niezwykle ważna impreza. Odbywa się tylko raz na cztery lata – zaznacza Roman Jemioło, trener Moniki. Utalentowana 22-latka prawo startu w listopadowych mistrzostwach świata wywalczyła sobie w miniony weekend podczas turnieju kwalifikacyjnego w Pradze. W Czechach w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Europy w kilku grupach wiekowych: od młodzików do młodzieżowców. 

Jedna walka 

Zawodom towarzyszył wspominany turniej kwalifikacyjny. Monika walczyła w kategorii open. Do walki stanęły 24 zawodniczki, które biły się o sześć miejsc. Monika pewnie wygrała dwa pierwsze pojedynki. Trzeciego nie wygrała, bo nieprzepisowo uderzyła swoją kolejną rywalkę. Żeby otrzymać kwalifikacje, musiała wygrać jeszcze jedną walkę i stanęła na wysokości zadania. Dla Moniki będzie to zdecydowanie najistotniejszy start w tym roku. 

Na obozie w Łebie

W majowych mistrzostwach Europy open na Litwie odpadła już w pierwszej rundzie. Również w maju Monika pokazała się w Akademickich Mistrzostwach Polski. Studentka Wojskowej Akademii Technicznej walczyła w kategorii powyżej 65 kg. Nie znalazła w niej godnej siebie przeciwniczki i zakończyła zmagania na pierwszym miejscu. Był to pierwszy w jej karierze tytuł akademickiej mistrzyni Polski. Obecnie duża część karateków z Kolbuszowej i z Mielca (około 50 osób) przebywa na obozie w Łebie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE