Reklama

Monika Węgrzyn powołana na Puchar Świata

Opublikowano:
Autor:

Monika Węgrzyn powołana na Puchar Świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedna z najzdolniejszych wychowanek kolbuszowskiej Tiki-Taki, Monika Węgrzyn, wystartuje w zawodach Pucharu Świata do 18 lat we włoskiej Susie.

Monika o kwalifikacje na tę imprezę walczyła parę tygodni temu w Międzygórzu, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski. W tamtej imprezie zajęła czwarte miejsce. Pewne awansu były pierwsze trzy zawodniczki. 

W związku z wysokim poziomem tej rywalizacji Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował się powołać na tę imprezę również Monikę. Dla pochodzącej z Widełki biegaczki to był impuls do jeszcze mocniejszej pracy.

W ramach przygotowań do tej imprezy Monika początkiem sierpnia wystartowała, dzień po dniu, w dwóch biegach ulicznych. Najpierw w sobotę, 3 sierpnia, zwyciężyła w Biegu Jezior rozegranym w miejscowości Krasne k. Łęcznej na Lubelszczyźnie. - Był to już 29. taki bieg. Jego trasa zawsze biegnie pomiędzy dwoma jeziorami. Tym razem były to jeziora Krasne i Maśluchowskie – opisywał Bogdan Karkut, trener Tiki-Taki. 

Było to drugie z rzędu zwycięstwo Moniki w tej imprezie, bo triumfowała tam również w ubiegłym roku. - Dzień później, Monika pobiegła w bardzo silnie obsadzonym biegu na dystansie 10 km w Bochni – wspominał Karkut. Był to bieg poświęcony pamięci majora Bacy. Monika pomimo zmęczenia wcześniejszym biegiem zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując piąte miejsce wśród kobiet i drugie w kategorii do 29 lat. Szósty w tym biegu był Szymon Zięba, który zwyciężył w kategorii do 28 lat. Monika do Włoch wyjeżdża już w środę, 21 sierpnia.

W czwartek nasi lekkoatleci wystartują w biegu ulicznym na dystansie 6 km w Krośnie, a w niedzielę w dużej imprezie biegowej w Mielcu. - Będzie to Bieg Hetmana, czyli przeszkodowy bieg terenowy na dystansie 5 km – podkreśla Karkut. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE