Co za tym idzie, w świątyniach, również w tych znajdujących się na terenie powiatu kolbuszowskiego, wprowadzono ograniczenia co do liczby wiernych. Nasz powiat znalazł się w strefie czerwonej, co oznacza, że w kościołach może przebywać jedna osoba na 7 mkw. Niektóre parafie zamieściły konkretne informacje, co do liczby wiernych. Przedstawiamy obostrzenia panujące w konkretnych kościołach. Parafie zamieściły te informacje na swoich stronach internetowych.
- Parafia Cmolas
W sanktuarium w Cmolasie podczas jednej mszy czy nabożeństwa może przebywać 90 wiernych. W Mechowcu 52 osoby, zaś w Hadykówce 21.
W kościele wierni mają zachowywać dystans 1,5 m osoba od osoby oraz zakrywać usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult).
Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.
- Parafia Dzikowiec
W kościele jednorazowo we mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć 76 osób.
- Poręby Dymarskie
W kościele podczas mszy i nabożeństw może przebywać 75 osób.
- Kolegiata Kolbuszowa
Cała powierzchnia użytkowa kościoła wynosi 996.04 mkw, co przy strefie czerwonej daje to liczbę 142 osób, które mogą znajdować się w kościele. Poza świątynią należy zachować odległość 1,5 m.
- Parafia Niwiska
W kościele podczas nabożeństw może przebywać łącznie 71 osób.
Wytyczne diecezji rzeszowskiej:
- Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we mszy świętej w niedziele i święta nakazane.
- Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta.
- Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
- Księża proboszczowie i pozostali duszpasterze są zobowiązani do kontynuowania pracy formacyjnej z grupami parafialnymi oraz do prowadzenia katechezy przygotowującej do sakramentów świętych. Należy to czynić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. konieczność wykorzystania większej przestrzeni kościoła zamiast salki parafialnej.