Reklama

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła swoich węgierskich kolegów

Opublikowano:
Autor:

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła swoich węgierskich kolegów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grupa młodzieży z kolbuszowskiego liceum w mieście Mátészalka na Węgrzech przebywała cztery dni.

Wyjazd licealistów odbywał się w ramach wymiany uczniów i był następstwem umowy o współpracy pomiędzy Mátészalka Esze Tamás Gimnázium i Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Umowa została podpisana przez dyrektorów obu szkół w sierpniu br.
 
Podczas pobytu uczniowie mieszkali w domach węgierskich rodzin. Była to dla niech doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się jak wygląda codzienne życie Węgrów, poznać ich kulturę oraz udoskonalić umiejętności językowe.
 
Młodzież zwiedziła stolicę Węgier – Budapeszt oraz zoo w Nyíregyházie. Wzięła również udział w zajęciach, prowadzonych w zaprzyjaźnionej szkole oraz miała możliwość skorzystania z atrakcji miejscowego basenu i gorących źródeł. Niepowtarzalny klimat zapewniła wycieczka powozem do stadniny, gdzie uczniowie mogli samodzielnie wykonać pamiątki ze skóry oraz spróbować jazdy konnej. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia w balu ostatnich klas, odpowiedniku naszej polskiej studniówki. W pierwszej części wszyscy podziwiali walca wykonanego przez maturzystów, ubranych w eleganckie stroje z epoki, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, która zacieśniła nowe przyjaźnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE