Młodzi pływacy kolbuszowskiej Fregaty mają za sobą kolejne udane starty

Młodzi pływacy kolbuszowskiej Fregaty mają za sobą kolejne udane starty - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI W pierwszy weekend października nasza młodzież pokazała się w pierwszej rundzie jesiennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci w Horyńcu-Zdroju. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z 12 klubów z całego województwa.

- Nasz klub reprezentowała grupa 10 zawodników. Zdobyliśmy 7 medali, w tym: 2 złote, 4 srebrne, 1 brązowy – informuje Bartosz Pietryka, trener Fregaty. Dwa złote medale zdobył Braian Skowroński. Był pierwszy na 100 metrów stylem zmiennym i grzbietowym. Ponadto został najlepszym zawodnikiem wśród 11-latków.

Dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy. Michał Barański zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym, Mikołaj Wójcik wywalczył srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym. Julia Szklarz zgarnęła srebrny medal na 100 metrów stylem grzbietowym i brązowy na 50 metrów stylem dowolnym. Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie: Wójcik, Woźniak, Szklarz, Skowroński zdobyła srebrny medal. W drugi weekend listopada odbędzie się druga runda jesiennej edycji ligi. Tym razem pływacy powalczą w Tarnobrzegu.

W drugi weekend października nasi pływacy pokazali się w Ropczycach, gdzie miejscowy klub Fala – świętował 15-lecie istnienia. W zawodach brało udział  222 zawodników z 12 klubów. Fregatę reprezentowało 14 zawodników, którzy w sumie wywalczyli 10 medali (3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe).

Michał Barański zdobył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Nikola Grochala zgarnęła brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym. Braian Skowroński – zdobył brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Klasę pokazał Szczepan Wójcik, który wrócił z trzema krążkami. Zdobył złoty medal na  dystansie 100 metrów stylem zmiennym, srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Wiktor Blicharz zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, Michał Szostak zdobył  złoty medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.