Reklama

Młodzi pasjonaci w szkole w Weryni

Opublikowano:
Autor:

Młodzi pasjonaci w szkole w Weryni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych został zorganizowany Dzień Rozwijania Pasji i Zainteresowań Zawodowych, na który zostali zaproszeni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

Ideą tego spotkania, które odbyło się 25 października, było przybliżenie młodszym uczniom ciekawych aspektów związanych z wykonywaniem różnych zawodów.

Warsztaty

- By wesprzeć młodzież w odkrywaniu swoich zainteresowań, zorganizowane zostały w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych warsztaty, konkursy oraz pokazy przedstawiające w niezwykły sposób, czym charakteryzują się poszczególne zawody - podkreśliła Marta Banaś, nauczycielka placówki. Odkryto przed uczniami tajniki takich profesji jak technik architektury krajobrazu, technik ekonomii, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz monter sieci i instalacji sanitarnych.

Podczas warsztatów zorganizowanych przez technikum architektury krajobrazu młodzi odkrywcy przenieśli się do XIX-wiecznej Anglii. Tam zasmakowali jednego z tych aspektów, przenosząc na papier tajemniczy ogród za pomocą akwareli.

 Z pomocą starszych kolegów klas trzeciej i czwartej technikum lepili z pianki foamiranowej wymyślne kwiaty, a na arkuszach papieru odzwierciedlali kompozycję składającą się z bujnej kolorowej roślinności, wijącej się ścieżki oraz szarych głazów.

Rób to, co lubisz

Uczniowie szkół podstawowych mogli poznać specyfikę również innego zawodu. - Młodzież z klas II i III, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zaprezentowała swoje umiejętności, sporządzając wyroby z ciasta drożdżowego, proziaki, a także desery przygotowane przy użyciu ciekłego azotu i suchego lodu oraz potrawy dietetyczne - nadmienia pedagog.

Podczas pracy w grupach dowiedzieli się, jak opracować prawidłowy jadłospis, jakie produkty powinny dominować w codziennej diecie, a przede wszystkim, czym zajmuje się dietetyk. Jakże wiele padło tutaj pytań! Nic dziwnego. Dietetyka to obecnie dziedzina nauki, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ekonomiści

Dzień ten był też doskonałą okazją do zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat zawodu ekonomisty. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w ekonomicznych grach i zabawach edukacyjnych pod bacznym okiem starszych kolegów i koleżanek z klasy trzeciej.

 W ramach Dnia Rozwijania Pasji i Zainteresowań również uczniowie ze szkoły branżowej, kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych, zapoznali młodszych kolegów z klas 8 szkół podstawowych z wieloma ciekawostkami dotyczącymi przyszłego zawodu. Poprowadzili oni warsztaty techniczno-instalacyjne, w ramach których przybliżyli przybyłym podstawowe zasady łączenia rur w oparciu o różne technologie. Nasza młodzież pokazała też gościom sposób układania ogrzewania podłogowego, a także, jak wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności i jak wykonać w niekonwencjonalny sposób z rur np. lampy biurkowe. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE