Reklama

Młoda tenisistka z Kolbuszowej dopisała do swojej bogatej kolekcji kolejne trofeum

Opublikowano:
Autor:

Młoda tenisistka z Kolbuszowej dopisała do swojej bogatej kolekcji kolejne trofeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie daje o sobie zapomnieć utalentowana tenisistka z naszego powiatu – Oliwia Sybicka. 9-letnia kolbuszowianka wygrała mocny turniej w Łodzi.

Sybicka 4 listopada pojawiła się w turnieju z serii Nordyński Kids Cup. Cykl tenisowych zmagań organizuje AZS Łódź. - Oliwia po ponad 2-miesięcznej przerwie w rywalizacji turniejowej zaprezentowała się znakomicie na twardych kortach – oceniała jej mama Agnieszka Wilk-Sybicka. Zawodniczka MKT Stalowa Wola przystąpiła do rywalizacji w kategorii zielonej mieszanej (rocznik 2008 i młodsi). Walczyło w niej 18 osób (dziewczynki i chłopcy). – Spotkania w tej kategorii rozgrywane są już na całym korcie, zieloną piłką – zaznacza Wilk-Sybicka.

Utworzono 5 grup, dwie trzyosobowe i trzy czteroosobowe. Po losowaniu Oliwia trafiła do grupy czteroosobowej i rozegrała trzy mecze. Organizator zdecydował, że mecz będzie rozgrywany do 6 gemów, a  w przypadku remisu 5:5 miał odbyć się tie-break do 7. Pierwszy mecz Oliwia zakończyła zwycięstwem nad J. Cieślakiem wynikiem 6:0. Drugi wygrała z A. Czechowicz 6:0, a w trzecim pokonała B. Rogalskiego 6:0. W ćwierćfinale trafiła na liderkę cyklu Z. Lesman. – Tu było zdecydowanie trudniej. Po zaciętej rywalizacji Oliwia wygrała 6:2 – wspominała Wilk-Sybicka. W półfinale pokonała L. Miszczak 6:1, a w finale w takim samym stosunku ograła W. Pastuszyńską 6:1. - Oliwia w całym turnieju rozegrała 40 gemów, w tym tylko 4 przegrała. Za zwycięstwo otrzymała puchar, medal, koszulkę mistrza oraz klubowe upominki z AZS Łódź – zaznaczała mama Oliwii. - To był ważny dla Oliwii turniej po tak długiej przerwie. Dzieci w kat. zielonej prezentowały wysoki poziom umiejętności. Oliwia zagrała bardzo dobre mecze i to ona decydowała o ich przebiegu – tłumaczyła Wilk-Sybicka. Nasza młoda tenisistka otrzymała mnóstwo gratulacji od rodziców i organizatorów. - To był turniej, w którym decydowały nie tylko umiejętności techniczno-taktyczne, ale dla pierwszej czwórki turnieju to również zmagania z wytrzymałością i zmęczeniem, które pod koniec dnia dawało się we znaki. Zawodnicy zaczęli gry o godz. 8.30, a finalistki zakończyły ostatni mecz około 18:30. Podsumowując, Oliwia zagrała 6 bardzo dobrych spotkań – oceniała Wilk-Sybicka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE