reklama
reklama

Mirosław Koncewicz scenograf z "1670" o współpracy ze skansenem w Kolbuszowej: Nie przeszkadzamy sobie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk/Piotr Maślanka

Mirosław Koncewicz scenograf z "1670" o współpracy ze skansenem w Kolbuszowej: Nie przeszkadzamy sobie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Mirosław Koncewicz (z prawej) podkreśla, że w produkcji kluczową rolę odgrywa spójność. | foto K. Ząbczyk/Piotr Maślanka

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIMirosław Koncewicz, scenograf popularnego serialu „1670” Netflixa, opowiada o współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Jak podkreśla, w produkcji kluczową rolę odgrywa spójność, którą udało się osiągnąć dzięki unikalnym plenerom skansenu.
reklama

Mirosław Koncewicz, scenograf serialu "1670", w rozmowie o współpracy ze skansenem w Kolbuszowej, podkreśla, że miejsce to idealnie wpisało się w wizję twórców serialu. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, z jego spójną architekturą, stało się naturalnym wyborem dla ekipy filmowej.

- Wybraliśmy Kolbuszową ze względu na spójność architektoniczną i możliwość wpisania naszej serialowej estetyki w to, co tutaj już zastaliśmy

reklama

-zaznacza Koncewicz.

W odróżnieniu od wielu innych produkcji, gdzie sceny są kręcone w różnych lokacjach, twórcy „1670” postanowili umieścić wszystkie elementy świata serialowego w jednym miejscu, by widzowie mogli poczuć, że przenoszą się do prawdziwej wsi.

Koncewicz podkreśla, że niezwykłe wrażenie tworzy pełna integracja lokacji w serialu.

- Zależało nam, żeby stworzyć Adamczychę w jednym miejscu - żeby to się czuło, że jesteś w autentycznej wsi, że to miejsce istnieje naprawdę. Że jak się rozglądasz, to z tego miejsca widzisz inną chałupę, z niej widzisz karczmę, a z karczmy kuźnię. I tak jest

- dodaje.

Warto zaznaczyć, że wiele budynków stworzonych na potrzeby serialu, takich jak karczma czy kuźnia, po zakończeniu zdjęć pozostaje na terenie skansenu. W ten sposób, każdy zwiedzający Muzeum może zobaczyć nie tylko oryginalne zabytki, ale również elementy filmowego świata.

reklama

Koncewicz chwali także doskonałą współpracę z Muzeum Kultury Ludowej, zaznaczając, że prace prowadzone są w ścisłej koordynacji z konserwatorem.

- Z Muzeum pracuje się naprawdę bardzo dobrze. Wszystko, co tu robimy, dzieje się pod kuratelą i niczego nie robimy bez specjalnego nadzoru

- podkreśla i dodaje, że ta kooperacja pozwala na pełne zintegrowanie potrzeb produkcji filmowej z wymaganiami ochrony dziedzictwa kulturowego.

Dzięki temu podejściu skansen w Kolbuszowej staje się nie tylko tłem dla produkcji, ale także miejscem, gdzie fikcyjny świat serialu może współistnieć z historycznymi elementami tego unikalnego muzeum na świeżym powietrzu.

reklama

- Nie przeszkadzamy sobie - mamy możliwość wyłączenia tylko części terenu na zdjęcia, a poza nim cała reszta skansenu jest dostępna dla zwiedzających

- podsumowuje scenograf "1670".

Jak minęło lato we wsi Adamczycha? Netflix właśnie ujawnił pierwsze ujęcia z drugiego sezonu serialu „1670” i uchyla rąbka tajemnicy, jak będzie wyglądać kolejny rozdział historii tej najsłynniejszej XVII-wiecznej wsi w Polsce. Prace nad produkcją na terenie Kolbuszowej zakończyły się, a ekipa serialu przekroczyła już półmetek zdjęć do nowego sezonu! O tym piszemy w artykule: Adamczycha rozkwita w drugim sezonie "1670"! Netflix ujawnia pierwsze zdjęcia z planu

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama