Reklama

Miliony złotych wydane za szkody dzikich zwierząt na Podkarpaciu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Miliony złotych wydane za szkody dzikich zwierząt na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziki, sarny czy jelenie niszczą przede wszystkim pola uprawne, zboża, ziemniaki, kukurydzę. Do tego dochodzą także szkody na łąkach i pastwiskach. Na jakie odszkodowania mogą liczyć rolnicy?

Dzikie zwierzęta coraz częściej zaglądają na pola uprawne, a także zbliżają się do naszych domów. Za wyrządzone szkody rolnicy mogą dostać odszkodowania. Wojewoda podkarpacki - Ewa Leniart podsumowała ile już wydano pieniędzy na ten cel.

- W 2010 roku wysokość odszkodowań wypłaconych z budżetu państwa na skutek tych szkód wyniosła 30 290 złotych. W 2015 roku wypłacono już 1 870 000 złotych. W 2020 roku kwota odszkodowań wyniosła 3 267 000 złotych - wylicza Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Tendencja wzrostowa obserwowana w regionie, budzi zdaniem wojewody, troskę lokalnych samorządowców. 

- Przypominaliśmy o tym, że jednostki samorządu terytorialnego są zobowiązane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu, także w kontekście występowania zwierząt dzikich. Okres jesieni to czas wzmożonej migracji zwierząt łownych, więc liczba odszkodowań za ten rok na pewno wzrośnie (...) SZKODY DZIKICH ZWIERZĄT. MILIONY ZŁOTYCH DLA ROLNIKÓW - CZYTAJ DALEJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy