Reklama

Milionowa promesa dla Powiatu Kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Milionowa promesa dla Powiatu Kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Promesę w wysokości miliona złotych otrzymał Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego na odbudowę odcinka drogi powiatowej w Porębach Kupieńskich.

Otrzymana promesa w 80 procentach pokryje przebudowę drogi powiatowej Kupno-Bratkowice-Trzciana, w Porębach Kupieńskich. Pozostałe 20 procent pochodzić będzie z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego. Planowo nowa nawierzchnia ma zostać położona na długości prawie trzech kilometrów. Ponadto przy drodze wykonane zostaną pobocza oraz rowy. Przebudowa drogi powiatowej w Porębach Kupieńskich realizowana będzie w tym roku.

Na odbudowę dróg 
Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz zabezpieczanie osuwisk otrzymało w sumie dziewięć powiatów i dwie gminy. W tym gronie znalazł się również Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego. – Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się pośród samorządów, do których trafiło wsparcie na odbudowę infrastruktury drogowej – mówi Józef Kardyś, Starosta Kolbuszowski. – Dzięki tego typu pomocy możemy przystąpić do odbudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej – dodaje szef Powiatu. W sumie, podczas majowego rozdania promes, do podkarpackich samorządów trafiło pięć milionów złotych. 

Inwestycje drogowe 
Inwestycja, jaka będzie prowadzona już wkrótce w Porębach Kupieńskich to nie jedyne zadanie, do jakiego przystąpił Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego w tym roku. Nowa nawierzchnia została już położona na drodze powiatowej Mielec – Toporów – Ostrowy Tuszowskie, w Toporowie na długości 1 090 m. Realizacja tej inwestycji w całości finansowana jest z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego i wynosi 221 505 zł. Kolejną inwestycją prowadzoną przez Powiat Kolbuszowski jest przebudowa drogi powiatowej Mielec – Rzochów – Przyłęk – Ostrowy Tuszowskie – Podtrąba, w Przyłęku na odcinku liczącym 756 m. Ta inwestycja podobnie jak poprzednia również zostanie w całości sfinansowana przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego. Jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 202 577 zł. 

Będzie nowa nawierzchnia 
Jedną z bardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców jest remont drogi powiatowej Kolbuszowa Górna – Kłapówka, w Kolbuszowej Górnej (przysiółek Wojków). To zadanie, choć wcześniej nieplanowane zostanie wykonane, a jest ono podyktowane zniszczeniem  podbudowy tej drogi podczas tegorocznej zimy. Nowy asfalt położony zostanie w tej miejscowości na odcinku około jednego kilometra. Zadanie ma kosztować 333 tys. zł. Jego koszt w całości zostanie pokryty z funduszy Powiatu Kolbuszowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE