Reklama

Droga w opłakanym stanie. Mieszkanka zabiera głos

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: js

Droga w opłakanym stanie. Mieszkanka zabiera głos - Zdjęcie główne

foto js

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny mieszkanka miasta staje przed mównicą. Głośno mówi o sprawach ważnych dla mieszkańców. Tym razem zabrakło jednego punktu w budżecie. O co chodzi?

Joanna Procak jest częstym gościem na sesjach rady miejskiej. Taką postawę się chwali. Duży plus za odwagę i determinację. Na ostatnim w roku 2020 zebraniu samorządowców gminy Kolbuszowa mieszkanka miasta zabrała głos. Poruszyła temat rozpadającego się chodnika.

Jest niebezpiecznie

- Z przykrością zauważyłam, że w budżecie na rok 2021 brakuje remontu jednej z ulic

- zaczęła mieszkanka Kolbuszowej.

Swoją wypowiedź uzupełniła wcześniejszymi zapewnieniami samorządowców, które padły podczas dyskusji nad omawianym budżetem. Mówiono wówczas, że remonty ulic będą wykonywane w miarę możliwości pozyskiwania pieniędzy na takie właśnie potrzeby. 

- Chciałabym przypomnieć o ul. 3 Maja. Mieszkańcy tej ulicy bardzo o nią dbają. Gmina nie ponosi żadnych kosztów związanych z koszeniem trawników, dbaniem o chodniki, jak i pielęgnacją drzewek. Wszystkim zajmują się mieszkańcy

- kontynuowała Joanna Procak.

- Natomiast chodnik po lewej stronie jest w opłakanym stanie. Ludzie nie korzystają z chodnika, tylko chodzą ulicą

- nadmieniła mieszkanka miasta.

Dodała, że do tego mieszkańcy są zmuszeni, a to dla nich jest niebezpieczne. Dzieje się tak z tego powodu, że płyty chodnikowe są w kawałkach.

- Brakuje także części chodnika pomiędzy ul. Piłsudskiego mimo tego, że tam jest kawałek lepszego asfaltu. Chodnika nie ma i przy skrzyżowaniu, gdzie jest wzmożony ruch, ludzie chodzą po ulicy, co jest niebezpieczne

- argumentowała Joanna Procak.

Może się znajdą

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił, że budżecie miasta i gminy Kolbuszowa, znajduje się punkt dotyczący utrzymania dróg. - Wszystko zależy od tego, ile będzie nas kosztować zima. Założyliśmy, że będzie to 250 tys. zł na zimowe utrzymanie dróg i chodników - przypomniał szef magistratu. 

Jak dodał włodarz, oszczędności z tego tytułu będą przeznaczane na remonty dróg.

- Postaramy się, aby znalazła się wśród nich ul. 3 Maja. Mam świadomość, w jakim stanie znajduje się tam chodnik, w jakim stanie jest drugi odcinek nawierzchni. Postaramy się na tyle, na ile pozwolą nam zaoszczędzone pieniądze, żeby wyremontować chodnik

- dodał burmistrz. 

Szef gminy podkreślił, że nie może jednak tego obiecać, bo nie wiadomo co przyniesie rok. Dodatkowo gmina zaplanowała dużo większe wydatki na 2021 rok. Co do remontu chodnika na ul. 3 Maja, magistrat w budżecie ma zapisane fundusze, które do końca nie są sprecyzowane. Wiadomo jednak, że pieniądze te zostaną przeznaczone na remont infrastruktury. Dokładając do nich oszczędności z "akcji zima", może uda się poprawić trakt dla pieszych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy