Reklama

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego chciała kupić zabawkę dla dziecka. Z jej konta zniknęło kilka tysięcy złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego chciała kupić zabawkę dla dziecka. Z jej konta zniknęło kilka tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Policjanci apelują o ostrożność – oszustwa metodą „na link”, to jedne z najczęstszych oszustw internetowych. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do kolbuszowskiej policji zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że została oszukana. Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego straciła kilka tysięcy złotych.

Oszustwa metodą  „na link” – to jedne z częściej zgłaszanych oszustw internetowych w kolbuszowskiej jednostce. Metoda działania sprawców jest w tego typu działaniach bardzo podobna.

- Pamiętajmy, że możemy się z nią spotkać, nie tylko podczas zakupu towarów, ale również podczas sprzedaży. Celem oszusta jest uzyskanie danych do naszej płatności elektronicznej takie jak dane karty bankowej, hasła czy loginy do konta, które mamy wpisać po otrzymaniu stosownego linku od oszusta. Często linki mają nazwy sugerujące, że korzystamy z wiarygodnych stron bankowych lub nazwy popularnych firm kurierskich. Pamiętajmy, że jesteśmy narażeni na działanie oszustów, nawet podczas niewielkich transakcji

- upomina Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Niestety przekonała się o tym ostatnio mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która kilka dni temu do zgłosiła się do kolbuszowskiej jednostki.

Kobieta zawiadomiła, że na stronach popularnego portalu społecznościowego, znalazła ogłoszenie o sprzedaży zabawki dla dziecka – traktorka. Zainteresowana odpowiedziała na ogłoszenie i ustaliła, że sprzedawca wyśle towar na koszt kupującej. Kurier miał kosztować około 12 złotych. Po miesiącu kobieta otrzymała linka do opłacenia kosztu przesyłki.

- Kobieta otworzyła link i wpisała login i hasło do swojego rachunku, a następnie otrzymała sms z kodem. Kobieta wpisała kod, sądząc, że zatwierdza uzgodnioną płatność za kuriera. Kiedy zaczęły przychodzić kolejne sms-y z kodami, zaniepokojona weszła na swoje konto i zorientowała się, że z jej rachunku wypłacono blisko 4 tys. złotych. Policjanci apelują o ostrożność

- poinformowała oficer prasowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy