Reklama

Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miał pobić i siłą zmusić do stosunku płciowego. Prokuratura oskarżyła 55-letniego mieszkańca gminy Raniżów o gwałt. W tej sprawie zapadł nieprawomocny wyrok.

Do zdarzenia doszło w październiku 2019 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Raniżów. Jak informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, pokrzywdzona sama przyszła do miejsca zamieszkania oskarżonego, prosząc go o nocleg

- Przed zdarzeniem spożywała z nim alkohol - wyjaśnia szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Areszt dla mężczyzny

Jak nadmienia prokurator Kwiatkowska-Brandys, w środowisku pokrzywdzona była znana z tego, że wielokrotnie nocowała u samotnie mieszkającego mężczyzny. O tym, że 55-latek ją zgwałcił, kobieta zawiadomiła policję następnego dnia. 

- W toku postępowania wobec podejrzanego sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie - informuje prokurator.

Akt oskarżenia

31 stycznia 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. Oskarżony miał zmusić kobietę do stosunku. 

- Doprowadzić przemocą, polegającą na uderzeniu w twarz oraz przytrzymaniu 37-letniej kobiety, do obcowania płciowego, przy czym stosując przemoc, spowodował u niej obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy i krwiaków okularowych, odpływu oczodołów, które to obrażenia naruszają czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni - wyjaśnia prokurator.

Nie jest prawomocny

27 maja tego roku Sąd Rejonowy w Kolbuszowej po przeprowadzeniu postępowania skazał oskarżonego za zarzucane mu przestępstwo na karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł również od oskarżonego, na rzecz pokrzywdzonej, tytułem zadośćuczynienia kwotę 2 tys. zł. 

- Wyrok nie jest prawomocny - podkreśla Joanna Kwiatkowska-Brandys.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE