Reklama

Z REGIONU: Mieszkańcy wciąż skarżą się na zakład Saria z Przewrotnego. Mamy stanowisko firmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Z REGIONU: Mieszkańcy wciąż skarżą się na zakład Saria z Przewrotnego. Mamy stanowisko firmy  - Zdjęcie główne

Zakład Saria znajduje się w Przewrotnem (gmina Głogów Małopolski). | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z gminy Głogów Małopolski ponownie zajęli się tematem zakładu z Przewrotnego. Mimo że jest to sąsiedni powiat, problem bezpośrednio dotyka również mieszkańców naszego regionu.

W czwartek, 26 sierpnia odbyła się sesja Rady Miejskiej Głogowa Małopolskiego. Podczas spotkania radni omówili temat uciążliwość istniejącego zakładu Saria prowadzącego działalność w Przewrotnem. 

Niejednokrotnie mieszkańcy również naszego powiatu, m.in. Raniżowa czy Widełki uskarżają się na uciążliwy smród, który pochodzi właśnie z zakładu w Przewrotnem. Kilka miesięcy temu nie tylko osoby mieszkające w Przewrotnem, ale i właśnie w gminie Raniżów czy gminie Kolbuszowa obawiały się, że zakład zbuduje obok Sarii spalarnię. Taki był plan przedsiębiorstwa, jednak po m.in. licznych protestach firma odstąpiła od zamierzeń. 

Jednak problem z uciążliwym zapachem nadal jest. Nad nim pochylili się radni z Głogowa Małopolskiego. 

Zakład Saria z Przewrotnego wydał stanowisko w tej sprawie. 

- Spółka Saria oświadcza, iż jej kluczowym celem jest wyeliminowanie niedogodności, z którymi mierzą się mieszkańcy Przewrotnego i okolicznych miejscowości. Może to nastąpić na bazie porozumienia z lokalną społecznością. Obecnie prowadzone rozmowy z przedstawicielami mieszkańców, a także ich reprezentantami administracyjnymi, dowodzą naszych intencji. Wskazujemy w nich kolejne kroki, jakie firma Saria podejmie, aby opisany efekt osiągnąć

- zapewnia zakład z Przewrotnego.

- Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której w ciągu najbliższych 4 miesięcy zostaną wdrożone rozwiązania, które sprawią, iż lokalna społeczność odczuje istotną zmianę w jakości życia. Mamy już przygotowaną instalację, której dostawca zapewnia, że po jej uruchomieniu emisja amoniaku i siarkowodoru zredukowana zostanie o co najmniej 98 proc., a merkaptanu metylowego o co najmniej 80 proc. Tym samym problem, z którym mierzą się mieszkańcy, zostanie wyeliminowany

- zapewniają przedstawiciele Sarii.

Zakład oświadczył, że uruchomienie instalacji antyodorowej sprawi, że jakość życia mieszkańców zmieni się całkowicie. Instalacja została zakupiona, jest przygotowana, czeka na uruchomienie, które może nastąpić natychmiast po uzyskaniu stosownych zgód administracyjnych

Więcej na ten temat przeczytasz w przyszłym numerze naszego tygodnika Korso Kolbuszowskie (środa, 1 września). 

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy