Reklama

Mieszkańcy skarżą się do sądu. Nie chcą wieży nadajnikowej w Cmolasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: google maps

Mieszkańcy skarżą się do sądu. Nie chcą wieży nadajnikowej w Cmolasie - Zdjęcie główne

Na tej działce (oznaczonej kolorem żółtym) miałaby powstać wieża nadajnikowa. Mieszkańcy jednak kategorycznie sprzeciwiają się tej inwestycji. | foto google maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie wieże nadajnikowe mają powstać na terenie gminy Cmolas. Problem w tym, że część osób ich nie chce. W sprawie jednego z masztów w Cmolasie mieszkańcy wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

Sieć Play chce postawić dwie wieże w gminie Cmolas. Mowa o sieci stacji bazowej w Cmolasie i Trzęsówce. Mieszkańcy nie chcą jednak, aby w ich sąsiedztwie powstały takie obiekty.

Jakiś czas temu do cmolaskiego urzędu trafił protest z wieloma podpisami mieszkańców, którzy nie chcieli masztu telefonii komórkowej w Cmolasie. Urząd przychylił się do niego. Sprawa trafiła następnie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które poleciło gminie Cmolas ponownie rozpatrzyć temat.

Wieża miałaby powstać niedaleko głównego skrzyżowania, nieopodal krajowej "dziewiątki".

Skarga do sądu

Elżbieta Wyparło, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w cmolaskim urzędzie, poinformowała, że początkowo gmina Cmolas wydała odmowną decyzję w sprawie budowy takiego obiektu w Cmolasie. Od tego odwołała się sieć Play. Po uzupełnieniu wniosku o niezbędne informacje, urząd w Cmolasie musiał wydać pozytywną decyzję w sprawie lokalizacji i postawienia masztu. 

Od tego z kolei odwołała się część mieszkańców, a sprawa ponownie trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu. SKO jednak nie przychyliło się do protestu i podtrzymało, że stacja może powstać w planowanym miejscu. 

Na tym jednak nie koniec. Wygląda na to, że mieszkańcy nie chcą dać za wygraną. Danuta Wydra, prezes tarnobrzeskiego SKO, poinformowała nas w swoim piśmie z czwartku, 11 maja, że na tę sprawę zostały wniesione skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie i teraz to on zajmie się tym tematem

Nie chcą masztów

Sieć Play chce także, aby maszt telefonii komórkowej powstał w Trzęsówce, nieopodal drogi, która prowadzi na Złotą Górę w Ostrowach Tuszowskich. Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, jakiś czas temu poinformował, że mieszkańcy tamtejszych okolic złożyli protest do Urzędu Gminy w Cmolasie w sprawie budowy masztu. Oni także nie chcą, aby w ich sąsiedztwie powstał taki obiekt. 

Sołtys pytany przez nas o to, czy w Trzęsówce jest problem z zasięgiem, przyznał, że tak.

- Są miejsca w Trzesówce i okolicach, gdzie nie ma zasięgu. To jest problem. Trudno się jednak dziwić mieszkańcom, że nie chcą mieć w swoim sąsiedztwie masztu z różnych powodów

- mówił Lesław Lipczyński. 

Elżbieta Wyparło poinformowała, że jeżeli chodzi o Trzęsówkę, sytuacja była niemal identyczna. Najpierw urząd odmówił, następnie inwestor odwołał się o decyzji, a po uzupełnieniu dokumentów przez gminę wydana została pozytywna decyzja. 

Prezes SKO w Tarnobrzegu nadmieniła, że w tej sprawie do 11 maja nie została wniesiona skarga do WSA w Rzeszowie. 

Play o masztach

Paweł Antończyk, ekspert ds. Public Affairs, przedstawiciel sieci, wyjaśnił, że w ramach swojej działalności operacyjnej Play prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie podkarpackim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego.

- Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych

- przekazał Paweł Antończyk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy