Reklama

Mieszkańcy się skarżą a urząd się tłumaczy

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy się skarżą a urząd się tłumaczy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z rajców zajął się tematem, który dotyczył przebudowy kanalizacji.

Interpelacja radnego Mirosława Kaczmarczyka dotyczyła sygnału od mieszkańca miasta. W czasie przebudowy kanalizacji na ul. Partyzantów i ulic do niej przyległych zniszczona została nawierzchnia asfaltowa ul. Żeromskiego. - Cały sprzęt budowlany, koparki oraz samochody ciężarowe dowoziły niezbędne materiały właśnie tą ulicą - pisał mieszkaniec do radnego. 

Do przewodniczącego

 Rzecz w tym, że mieszkańcy zostali zapewnieni, że po zakończeniu inwestycji ich ulica zostanie przywrócona do pierwotnego stanu, w jakim była przed rozpoczęciem robót. Miał zostać także położony nowy "dywanik" asfaltowy. Skończyło się na tym, że powstałe dziury zasypano tylko kamieniem, co powoduje jego roznoszenie i dalsze niszczenie drogi. 

- Czy stać na postępującą degradację ulicy i zwlekanie z obiecanych robót? Tym bardziej że od ukończenia inwestycji minęło już kilkanaście miesięcy? - dopytywał radny Kaczmarczyk Krzysztofa Wilka, przewodniczącego prezydium. Jedno z pytań samorządowca dotyczyło terminu, w którym ul. Żeromskiego zostanie przywrócona do pierwotnego stanu zgodnego z oczekiwaniami jej mieszkańców. 

Magistrat odpowiada 

Na pytania radnego Kaczmarczyka odpowiedział Marek Gil, zastępca burmistrza. Wyjaśnił on, że przebudowa kanalizacji ogólnospławnej w zlewni ul. Partyzantów na system kanalizacji rozdzielczej polegała na przebudowie kanalizacji ogólnospławnej. Oznacza to, że kanał kanalizacji ogólnospławnej został zdemontowany, a w jego miejsce zostały wykonane dwie nowe sieci: kanalizacja sanitarna i deszczowa. - Po zakończeniu robót ziemnych i montażowych związanych z robotami kanalizacyjnymi pasy drogowe były odtwarzane - czytamy w wyjaśnieniu z magistratu. 

W swojej wypowiedzi Marek Gil zaznaczył, że w ul. Żeromskiego nie było kanalizacji ogólnospławnej. Zakres robót wykonywanych w ramach przedmiotowej inwestycji na wspomnianej ulicy polegał jedynie na wykonaniu przekroczeń poprzecznych kanalizacją sanitarną. Miejsca przekroczeń ulicy Żeromskiego zostały odtworzone poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej. Odtworzenie całości ulicy nie mogło być kosztem kwalifikowanym. Oznacza to, że nie było to ujęte w planach związanych z realizacją projektu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE