Reklama

Mieszkańcy proszą o remont drogi w Widełce. Co na to radni Rady Miejskiej w Kolbuszowej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkańcy proszą o remont drogi w Widełce. Co na to radni Rady Miejskiej w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Radni miejscy odpowiedzieli na wniosek mieszkańców Widełki. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy chcą remontu ul. Pańskiej w Widełce. Znamy już zdanie radnych zasiadających w komisji skarg, wniosków i petycji. Czy wspomniany trakt doczeka się odnowy?

Pismo do urzędu zostało przesłane końcem kwietnia. W swojej petycji mieszkańcy Widełki zwracają się z prośbą o remont nawierzchni na ul. Pańskiej w stronę torów. 

 

Oddać gminie

- Sytuacja wygląda tak, że od cmentarza do jednej z posesji jest asfalt, który w tym roku będzie remontowany - pisali mieszkańcy Widełki.

W swojej petycji wyjaśniają, że na tej ulicy zostaje około 140 metrów, które do tej pory nie zostały utwardzone ze względu na występujące w tym miejscu problemy własnościowe i konflikt z jednym z mieszkańców. 

- Obecnie zmienił się właściciel działki nr 253, który wyraża zgodę, by przekazać na rzecz gminy część tej działki, która była sprawą sporną, w czasie kiedy kładziono asfalt - czytamy w piśmie skierowanym do władz gminy Kolbuszowa. 

 

Poszerzyć zakres prac

Autorzy petycji do samorządowców nadmieniają, że przejazd tą drogą stwarza problemy służbom pierwszej pomocy, straży i policji, służb gospodarki komunalnej, a także rolnikom. 

- W świetle nowych okoliczności i zmiany właściciela spornej działki zwracamy się o rozszerzenie zakresu planowanego na ten rok remontu drogi na ul. Pańskiej o odcinek, który nie jest utwardzony - proszą podpisani pod petycją. 

Jeżeli się to nie uda, mieszkańcy Widełki wnioskują o zaplanowanie remontu w najbliższym czasie. - A obecnie naprawienie tej drogi destruktem uzyskanym podczas remontu tej drogi - podsumowali autorzy petycji. 

2 maja radny Krzysztof Wilk odpisał, że przekazał petycję do rozpatrzenia na komisji skarg, wniosków i petycji. 

 

Decyzja komisji

Komisja skarg, wniosków i petycji Rady Miejskiej w Kolbuszowej na posiedzeniu 26 maja dokonała analizy napisanej przez mieszkańców Widełki petycji. 

Z ustaleń samorządowców wynika, że wskazana gminna droga wewnętrzna w najszerszym swoim odcinku posiada 4,10 metrów. W celu wykonania nawierzchni asfaltowej na wspomnianym odcinku drogi należy uprzednio uregulować stan prawny nieruchomości. Część wspomnianej drogi usytuowana jest na gruntach prywatnych. - W dalszym etapie prac niezbędna jest również przebudowa infrastruktury podziemnej, czyli gazociągu i wodociągu - czytamy w opinii członków komisji. - Wobec powyższego wykonanie nawierzchni asfaltowej na części tej drogi nie jest możliwe w tym roku z uwagi na wymogi formalne i techniczne - wyjaśniają radni. 

Komisja skarg, wniosków i petycji uznała petycję za zasadną, stwierdzając, że remont odcinka drogi gminnej wewnętrznej, o który zabiegają mieszkańcy, powinien być wykonany w najbliższym możliwym terminie. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, należy wykonać doraźny remont drogi w taki sposób, aby zapewnić dogodny przejazd - mówią samorządowcy Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej (30 czerwca), wszyscy radni przychylili się do petycji mieszkańców Widełki. Pozostaje teraz czekać na rozpoczęcie działań. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy