Reklama

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego pomagają Ukrainie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jerzy Jezuit

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego pomagają Ukrainie - Zdjęcie główne

Koordynatorem całej akcji był ksiądz Paweł z Taufkiechen oraz księża Parafii pw. Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej. | foto Jerzy Jezuit

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej kolejne dary dla Ukrainy zostały przeładowane częściowo na ukraińską ciężarówkę, a w części zmagazynowany do późniejszego transportu. Z pomocą w przeładowaniu towarów przyszli wolontariusze, m.in. uczniowie kolbuszowskich szkół wraz z opiekunami, harcerze oraz strażacy OSP Nowa Wieś, OSP Świerczów.

Kolejne transporty jadą dla potrzebujących w Ukrainie. W sobotę, 12 marca trzy ciężarówki przyjechały z darami od niemieckiej społeczności Taufkirchen. Produkty głównie żywnościowe trafią do potrzebujących mieszkańców Tarnopola. 

 

- Koordynatorem całej akcji był ksiądz Paweł z Taufkiechen oraz księża Parafii pw. Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej. Kolbuszową odwiedziła niemiecka delegacja na czele z wiceburmistrzem Taufkirchen

- czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

W spotkaniu z organizatorami uczestniczyli lokalni samorządowcy oraz Jerzy Jezuit, przewodniczący Kolbuszowskiego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą, dziękując jednocześnie za przekazane dary.

Przedstawiciele społeczności Taufkirchen zabrali ze sobą grupę dziewięciu uchodźców z Ukrainy, zapewniając im zakwaterowanie i pełną pomoc socjalno- bytową w swoim mieście.

Słowa podziękowania należą się wszystkim osobom dobrego serca, którzy pomagają uchodźcom oraz mieszkańcom ogarniętej wojną Ukrainy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy