Reklama

Mieszkańcy Kolbuszowej składają petycję. Takiej prośby jeszcze nie było

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Kolbuszowej składają petycję. Takiej prośby jeszcze nie było  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy i użytkownicy lokali przy ul. Janka Bytnara złożyli petycję o ustanowienie przez Radę Miejską w Kolbuszowej ulicy Bytnara strefą wolną od dymu tytoniowego. 

Jak możemy przeczytać w petycji, ul. Janka Bytnara to ciąg pieszo – komunikacyjny, przy którym znajduje się świetlica profilaktyczno - wychowawcza PKPS, do której uczęszczają małe dzieci. Jest tam również Szkoła Muzyczna I stopnia, której uczniami są dzieci w wieku 7 – 15 lat, oraz Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku.

Zły wzór 

Jak tłumaczą w swoim wniosku, od wielu lat istnieje problem palenia tytoniu przez uczniów. Podkreślają, że są to zarówno pełnoletni, jak i nieletni wychowankowie placówki. Palenie wzdłuż tej ulicy to dawanie negatywnych przykładów i wzorców młodszym kolegom i koleżankom. Zwiększa to z roku na rok skalę problemu.

Wolna strefa 

Ponadto mieszkańcy i użytkownicy lokali są notorycznie zatruwani dymem z papierosów. Skarżą się również na to, że obejścia znajdujących się tam lokali i mieszkań zaśmiecane są ogromną ilością petów i opakowań po papierosach.

Mając na względzie powyższe argumenty oraz dobro uczniów i lokalnej społeczności, podpisani pod petycją proszą o przychylenie się do ich prośby i ustanowienie ul. Janka Bytnara strefą wolną od dymu tytoniowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE