Reklama

Mieszkańcy gminy Niwiska nie będą mogli skorzystać z dofinansowania na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczny

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy gminy Niwiska nie będą mogli skorzystać z dofinansowania na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ja informują urzędnicy, na terenie gminy Niwiska nie będzie możliwości składania wniosków na dofinansowanie wymiany kotłów centralnego ogrzewania na bardziej nowoczesne czy gazowe z funduszy Unii Europejskiej. Dlaczego? Jak się okazuje, wszystko za sprawą zbyt czystego powietrza.

- Gmina Niwiska nie ma wpływu na taką sytuację, gdyż na jej terenie nie stwierdzono przekroczeń poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10, poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5 oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu na podstawie Programu Ochrony Powietrza dla strefy podkarpackiej. Podsumowując to trochę żartem, mamy po prostu zbyt czyste powietrze - informuje Kazimierz Kwaśnik, inspektor Urzędu Gminy w Niwiskach.

Na Podkarpaciu projektem wymiany starych kotłów grzewczych na nowe objęto 41 gmin, w których odnotowano przekroczenie stężeń pyłów PM-10. W naszym powiecie o dofinansowanie na ten cel będą mogli starać się m.in. mieszkańcy gminy Kolbuszowa.

Więcej w aktualnym Korso

Na terenie gminy Niwiska nie stwierdzono przekroczeń poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10, którego zbyt wysoki poziom jest podstawą ubiegania się o dofinansowanie wymiany starych kotłów grzewczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE