Reklama

Mieszkańcy dostali pisma, ale nie wiedzieli o co chodzi

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy dostali pisma, ale nie wiedzieli o co chodzi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Hadykówki otrzymali w ostatnim czasie druki do wypełnienia. Urząd krótko wyjaśnił w piśmie, że chodzi o modernizację wsi. Wiele osób nie wiedziało, o co dokładnie chodzi.

Każde z gospodarstw na terenie sołectwa otrzymało druki, w których musieli wypisać szczegółowe dane dotyczące, chociażby powierzchni działki, pola czy domu. Wypełnione papiery mieli oddać do Urzędu Gminy w Cmolasie. - Otrzymałem pismo, ale nie było szczegółowego wyjaśnienia, w jakim celu jest to robione i po co ja mam wypisywać wszystkie dane dotyczące mojego gospodarstwa - zastanawiał się mieszkaniec.

O sprawę pism dopytywała również podczas ostatniej sesji Małgorzata Marut, radna wsi.

- Wprowadziły one spore zamieszanie wśród mieszkańców, dlatego że nie wiedzą, do czego one mają służyć i czy istnieje jakiś określony czas do składania ich w urzędzie gminy. No i czy mieszkańcy mogą liczyć na pomoc pracowników gminy

- dopytywała radna.

- Dotyczy to druków podatkowych, bardziej niż każdych innych, dlatego oddzielnym tematem będziemy mogli wyjaśnić sytuację, chociaż uważam, że sprawa jest prosta

- powiedział krótko podczas sesji Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wójtem gminy, prosząc go o wyjaśnienie. Jak poinformował szef cmolaskiej gminy, jest to standardowe działanie i w swoim rodzaju aktualizacja dotycząca własności mieszkańców. Jak zapewnił wójt, jeżeli ktoś nie będzie mógł poradzić sobie z wypełnieniem druków lub będzie miał dodatkowe pytania, pracownicy urzędu w Cmolasie chętnie pomogą potrzebującym osobom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE