Reklama

Reklama

Mieszkańcy Cmolasu się skarżą

Opublikowano: 26 lipca 2020 10:07
Autor:

Mieszkańcy Cmolasu się skarżą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasi Czytelnicy z gminy Cmolas narzekają, że cmolaski urząd wciąż pozostaje zamknięty. - Chcę załatwić sprawę w urzędzie i odbijam się od zamkniętych drzwi - mówi starszy mężczyzna.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka telefonów od niezadowolonych mieszkańców, którzy skarżą się na to, że Urząd Gminy Cmolas, jako jeden z nielicznych urzędów, nadal pozostaje zamknięty z powodu panującej pandemii koronawirusa. - Chce zapłacić za śmieci, załatwić jakąś inną sprawę, to muszę dzwonić i przyjmują mnie na korytarzu przed wejściem - mówi niezadowolony mężczyzna. - Kiedy oni w końcu otworzą urząd i będą normalnie załatwiać nasze sprawy i potrzeby - pyta.

Kolejny z mężczyzn podnosi problem opłat za śmieci.

- Zmienili stawki, ludzie się gubią w opłatach. Starsi ludzie chcieliby przyjść do urzędu i wyjaśnić sprawę, a tu się nie da - zgłasza problem mieszkaniec gminy.

Co na to urząd?

 

Telefonicznie bądź mailowo

W ostatnim czasie na stronie cmolaskiej gminy pojawił się komunikat dotyczący zamkniętego urzędu. - Mając na uwadze zmiany w przepisach oraz zaspokajanie najważniejszych potrzeb mieszkańców gminy, a nade wszystko zdrowie mieszkańców i pracowników urzędu, wójt gminy Cmolas Eugeniusz Galek podtrzymuje decyzję o otwarciu urzędu w dotychczasowej formie - czytamy w komunikacie.   

Pracownicy gminy zachęcają do telefonicznego kontaktu, co pozwoli na zapoznanie się ze sprawą, zgromadzenie potrzebnych dokumentów, a docelowo przyspieszy załatwienie sprawy. - Zapraszamy także do załatwiania spraw drogą elektroniczną poprzez platformę e-PUAP , a stosowne druki znajdują się na stronie gminy - piszą urzędnicy. 

Mieszkańcy zgłaszają jednak problem, że starsi ludzie nie znają się na komputerach i nie są obeznani w nowinkach elektronicznych. - Starsi mieszkańcy wolą przyjść osobiście, bo wydaje im się to łatwiejsze i bezpieczniejsze - zauważa jeden z mężczyzn.

Proszą o wyrozumiałość

- Prosimy państwa o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania. Zmusza nas do tego obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce oraz zalecenia służb sanitarnych dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, aby skutecznie chronić klientów urzędu i jego pracowników - piszą dalej pracownicy cmolaskiej gminy.

W komunikacie urząd podkreśla, że nigdy nie zamknięto budynku gminy dla klientów, nawet w tym najbardziej gorącym kwietniowo-majowym okresie. - Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna się poprawi, na pewno w pełni otworzymy ponownie urząd dla swoich klientów. Trzeba mieć świadomość, że nawet jeden pracownik urzędu zarażony wirusem spowoduje zamknięcie całego urzędu na okres co najmniej dwóch tygodni - zauważa wójt gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Dosyć

  Czemu tak łatwo jest opluć w komentarzach innych ludzi? Bo jesteśmy anonimowi. Kiedy odchodziliśmy z pracy gdzie było nam źle, gdzie nie płacili jak należy byliśmy panami życia, w urzędach zostało samo dno, teraz kiedy sytuacja się zmieniła, trzeba ich zwolnić, zabrać etat a w najlepszym wypadku zmniejszyć pensje. Tylko o ile? Bo przecież tu głównie najniższa, więc skąd tyle pretensji? Niestety widzę, że anonimowość pozwala na oplucie swojego kolegi lub koleżanki do której lub którego dzwonisz gdy musisz coś w urzędzie załatwić... I to dopiero jest przykre. Zdrowia życzę wszystkim i oby nie daj Boże kiedy "tamci" w urzędzie zachorują przez to że nikt masek nie nosi przychodząc i załatwiając sprawy na dole, przy wejściu, bo przecież to "fanaberie" to oby miał kto nie tylko opłatę za śmieci pomóc wyliczyć ale i przelać socjal na czas. Spokoju. I zdrowego rozsądku.

 • rok temu | ocena +13 / -7

  Zosia

  Pracują od kilku miesięcy mniej czasu, spełniają swoją funkcje w ograniczonych możliwościach, ciekawe czy pensję też mają proporcjonalnie mniejszą? Ale w zgromadzeniach (sklep, kościół, targowisko, imprezy rodzinne) nie przeszkadza im uczestniczyć. Jakby pracowali na wolnym rynku i musieli na siebie zarobić, to już dawno byliby otwarci.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   Ja

   Zosiu, widze że pisząc ten komentarz i w jakich godzinach go piszesz wszystko wiesz lepiej, jak to na przyklad że niby mniej pracują, przepraszam nie pracują mniej i co chcialabys to na pewno Ci zalatwili. Przykro że to pisze ale szok jak bardzo innym nie zależy na zdrowiu innych ale kiedy nie będzie mial kto przyjść do pracy i zrobic przelewu chocby za socjal to też będzie źle. Nie pisz o rynku pracy bo wiele osob odchodzi z urzędów bo żadna płaca i żaden prestiż tym bardziej do pracy tu tez nikt się nie garnie. Ale jak to u nas, żale, pretensje i jadu odrobina, bo przecież to ja jestem najważniejsza a reszta ma mi służyć. Proszę, to są ludzie pomyśl. A co do skarg na cmolaski urząd proponuję zadzwinić do innych urzędów wcześniej bo na przykład ze skarbówki możecie wrócić naprawdę z niczym i co dziwne nikt nie robi z tego problemu. Ech...

 • rok temu | ocena +11 / -4

  Grand.

  Panie .... koncz wasc wstydu oszczec..... To poprostu jest kpina z ludzi.

 • rok temu | ocena +14 / -8

  Mieszkaniec

  Chronią swoje tylko urzedasy. Zwykli normalni obywatele normalnie pracują i nie sieją paniki to dowód że zasiedzone tylki w urzędach powinni co parę lat nagminnie rotować. Zasiedzone dupska rodem z PRL.

 • rok temu | ocena +0 / -10

  urzędnik

  Starzy którzy głosowali na Maliniaka niech idą bezpośrednio tam się zalić. Mamy dość kłopotów aby każdego staruszka instruować przez kogo mamy takie durne prawo i kto je ustanowił

 • rok temu | ocena +22 / -7

  Kazik

  Wojt wygral ostatni ra, wybory to yeraz pokazuje ze ma mieszkancow w *** i moga sobie skarzyc ale oni teraz ss panami wyzszej rasy traktuja mieszkancow jak trefnych zakazonych

  • rok temu | ocena +6 / -6

   Ty

   Kazik, codziennie człowiek się użera z ludźmi roszczeniowymi, którym wszystko się należy, bo przecież płacisz podatki. Czy ktoś pokazuje wyższą rasę? Bo mam wrażenie że niektórzy też mają w *** innych przychodząc do urzędów bez masek bo przecież wirusa nie ma, prawda? Skąd tyle jadu, przecież Wy tam Przemienienie macie, czy to tylko tak od święta?

  • rok temu | ocena +11 / -8

   Cmolesianin

   Łodkręcili klamke w drzwiach i majom spokój, a kase bierom 100%.

   • rok temu | ocena +7 / -7

    Koronawirus

    Z tego co słyszałem to pracownikom tez jest nielatwo musza zchodzic z góry czasem kilkadziesiat raxy dziennie.