Reklama

Mieszkańcy Cmolasu się skarżą

Opublikowano: ndz, 26 lip 2020 12:07
Autor:

Mieszkańcy Cmolasu się skarżą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasi Czytelnicy z gminy Cmolas narzekają, że cmolaski urząd wciąż pozostaje zamknięty. - Chcę załatwić sprawę w urzędzie i odbijam się od zamkniętych drzwi - mówi starszy mężczyzna.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka telefonów od niezadowolonych mieszkańców, którzy skarżą się na to, że Urząd Gminy Cmolas, jako jeden z nielicznych urzędów, nadal pozostaje zamknięty z powodu panującej pandemii koronawirusa. - Chce zapłacić za śmieci, załatwić jakąś inną sprawę, to muszę dzwonić i przyjmują mnie na korytarzu przed wejściem - mówi niezadowolony mężczyzna. - Kiedy oni w końcu otworzą urząd i będą normalnie załatwiać nasze sprawy i potrzeby - pyta.

Kolejny z mężczyzn podnosi problem opłat za śmieci.

- Zmienili stawki, ludzie się gubią w opłatach. Starsi ludzie chcieliby przyjść do urzędu i wyjaśnić sprawę, a tu się nie da - zgłasza problem mieszkaniec gminy.

Co na to urząd?

 

Telefonicznie bądź mailowo

W ostatnim czasie na stronie cmolaskiej gminy pojawił się komunikat dotyczący zamkniętego urzędu. - Mając na uwadze zmiany w przepisach oraz zaspokajanie najważniejszych potrzeb mieszkańców gminy, a nade wszystko zdrowie mieszkańców i pracowników urzędu, wójt gminy Cmolas Eugeniusz Galek podtrzymuje decyzję o otwarciu urzędu w dotychczasowej formie - czytamy w komunikacie.   

Pracownicy gminy zachęcają do telefonicznego kontaktu, co pozwoli na zapoznanie się ze sprawą, zgromadzenie potrzebnych dokumentów, a docelowo przyspieszy załatwienie sprawy. - Zapraszamy także do załatwiania spraw drogą elektroniczną poprzez platformę e-PUAP , a stosowne druki znajdują się na stronie gminy - piszą urzędnicy. 

Mieszkańcy zgłaszają jednak problem, że starsi ludzie nie znają się na komputerach i nie są obeznani w nowinkach elektronicznych. - Starsi mieszkańcy wolą przyjść osobiście, bo wydaje im się to łatwiejsze i bezpieczniejsze - zauważa jeden z mężczyzn.

Proszą o wyrozumiałość

- Prosimy państwa o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania. Zmusza nas do tego obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce oraz zalecenia służb sanitarnych dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, aby skutecznie chronić klientów urzędu i jego pracowników - piszą dalej pracownicy cmolaskiej gminy.

W komunikacie urząd podkreśla, że nigdy nie zamknięto budynku gminy dla klientów, nawet w tym najbardziej gorącym kwietniowo-majowym okresie. - Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna się poprawi, na pewno w pełni otworzymy ponownie urząd dla swoich klientów. Trzeba mieć świadomość, że nawet jeden pracownik urzędu zarażony wirusem spowoduje zamknięcie całego urzędu na okres co najmniej dwóch tygodni - zauważa wójt gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE