Reklama

Mieszkańcy chcą remontu drogi. Czy to się uda?

Opublikowano: czw, 16 lip 2020 10:15
Autor:

Mieszkańcy chcą remontu drogi. Czy to się uda?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna Marta Kaczorowska i radny Jan Jarosz dostają telefony z zapytaniem od mieszkańców odnośnie utwardzenia gminnej drogi.

Mowa o rozbudowie drogi w Kopciach, a konkretnie w przysiółku Zapole. Na ostatniej sesji rady gminy (1 lipca) Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, rozwiał wszystkie wątpliwości.

Droga może być sfinansowana w 60 - 70 procentach z Funduszu Dróg Samorządowych, a więc warto starać się o takową dotację. Gmina nie złożyła wniosku o finansowanie, ponieważ nie było jeszcze stosownych pozwoleń od starostwa w Kolbuszowej. Obecnie cała dokumentacja finalnie jest gotowa. 26 listopada 2019 wydano pozwolenie na budowę. Teraz pozostaje czekać na kolejny nabór wniosków o dotację, który prawdopodobnie odbędzie się tej jesieni. A sama droga wykonana zostanie w roku następnym. Wójt podkreśla, że inwestycja jest priorytetowa.

Józef Tęcza, wój gminy Dzikowiec:
- Na dzień dzisiejszy ta droga posiada dokumentację projektową, decyzję zezwalającą na realizację robót i czekamy na złożenie wniosku o dofinansowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE