Reklama

Mieszkańcy chcą przebudowy wysepek na ul. Jana Pawła II

Opublikowano: sob, 23 lis 2019 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawą zainteresował się radny Krzysztof Wójcicki. Popierają go inni samorządowcy, którzy mają na względzie dobro lokalnej społeczności.

Tylko, albo aż, trzy wysepki są zmorą dla kierowców. Pierwsza z nich zlokalizowana jest przy przejściu dla pieszych obok basenu. Mieszkańcy apelują o jej obniżenie do poziomu lub niewiele ponad poziom ulicy. Drugą z nich, sąsiadującą z liceum ogólnokształcącym, mieszkańcy proponują przebudować na przejście dla pieszych z progiem zwalniającym najazdowym. W grę także wchodzi jej obniżenie. 

Nie pomaga

- Próg zwalniający w tym miejscu byłby najlepszy, ponieważ spowalniałby ruch na ul. Jana Pawła II, umożliwiając bezpieczne włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym z parkingów przy blokach, a przede wszystkim z parkingu przy liceum, gdzie obecnie jest znacznie ograniczona widoczność i dochodzi do kolizji - czytamy w treści interpelacji radnych. 

Co do trzeciej wysepki tuż przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów mieszkańcy także domagają się, aby poziom jej był równy z ulicą. Taki zabieg spowodowałby komfort przejazdu. W swoim piśmie radny Wójcicki, biorąc pod uwagę sygnały mieszkańców, nadmienia, mimo że zachowana jest przepisowa prędkość i ostrożność, często dochodzi o zawadzenie o krawężnik wysepki i uszkodzenie koła samochodu. 

Ku lepszemu

W petycji skierowanej do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zostało podkreślone, że wspomniany problem był niejednokrotnie podnoszony. W wyniku tego doszło do modernizacji ulicy. - Co jednak okazuje się niewystarczające i problem nadal występuje i utrudnia korzystanie z tej drogi - dowiadujemy się od mieszkańców miasta. Tłumaczą oni, że w skrajnych przypadkach może dojść do najechania na krawężnik wysepki i utratę panowania nad autem, a w konsekwencji do poważnego wypadku. 

Krzysztof Wójcicki, podsumowując, powiedział, że modernizacja poprawi bezpieczeństwo kierowców korzystających z tej drogi. Zabieg ten nie wpłynie na zmniejszenie bezpieczeństwa pieszych. 

Radny tłumaczy

Krzysztof Wójcicki, członek prezydium, na swoim profilu na Facebooku argumentuje napisaną petycję. - Wiele osób prosiło mnie o interwencję w tej sprawie. Jak zwykle zdania są podzielone, bo z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo pieszych i wyjeżdżających z parkingów prostopadłych do jezdni, a z drugiej o bezpieczeństwo kierowców i notorycznie uszkadzane koła w samochodach - wyjaśnia radny Wójcicki. 

Zapewnia on, że razem z radnymi, którzy złożyli swój podpis pod petycją, będzie szukać porozumienia i rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Wójcicki domniemywa, że może najlepszym rozwiązaniem będzie próg zwalniający wyniesiony wraz z przejściem dla pieszych.

Żadne decyzje magistratu w tej sprawie nie zapadły. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Anonim

    Tor przeszkód in Kolbuszowa Country city folk