Reklama

Mieszkańcy Bukowca doczekają się chodnika i zatoczek

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Bukowca doczekają się chodnika i zatoczek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa dokłada się do budowy traktu dla pieszych wzdłuż drogi wojewódzkiej w Bukowcu.

 Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o dokumentację na realizację budowy chodnika w tamtejszej miejscowości. Samorząd, za jej opracowanie, wydał 15 tys. zł. Dodatkowo gmina przekaże na realizację zadania 60 tysięcy złotych, natomiast udział finansowy województwa przekracza 240 tysięcy złotych. 

Temat pojawił się jeszcze na październikowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Jak wyjaśniał podczas obrad Stanisław Zuber, skarbnik gminy, radni poprzez uchwałę muszą się zgodzić na przekazanie pomocy województwu. Za przyjęciem dokumentu radni zagłosowali jednogłośnie. 

 Jak podkreśla sołtys wsi Bukowiec, wszyscy mieszkańcy czekają na realizację budowy i zaczęcie prac przy chodniku. - Jestem bardzo zadowolona, że będzie w naszej miejscowości taka inwestycja. Będzie to służyć wszystkim mieszkańcom - powiedziała Grażyna Kołacz, sołtys Bukowca.

Długość chodnika wynosić będzie 205 metrów. Jak dowiadujemy się z rozmowy z Ewą Sudoł-Sikorą, rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Województwa Podkarpackiego, wykonawcą przedsięwzięcia będzie firma SK Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Glinika Górnego. 

Plac budowy zostanie przekazany niezwłocznie po podpisaniu umowy z wykonawcą – planowany termin to 20 listopada bieżącego roku. W planach jest budowa zatoczek autobusowych. - W ramach pierwszego etapu inwestycji, realizowanego w tym roku, powstanie jedna zatoka autobusowa (po stronie prawej) - dowiadujemy się z rozmowy z Ewą Sudoł-Sikorą. - W przyszłorocznych planach znajduje się budowa drugiej (po stronie lewej) - dodaje specjalista od spraw informacji publicznej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE