Reklama

Mieszkańcy będą się tłumaczyć

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy będą się tłumaczyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już nie wystarczy sama deklaracja śmieciowa. Mieszkańcy gminy będą musieli składać też dodatkowe oświadczenia, które wykażą, gdzie przebywają zameldowani członkowie rodziny, którzy nie są wliczani do opłaty za gospodarowanie odpadami.

Takie zmiany podyktowane są przyjętą przez parlamentarzystów zmianą Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Zgodnie z tą nowelizacją gminy mogą żądać od osób zobowiązanych do składania tzw. deklaracji śmieciowych dodatkowych oświadczeń. – Chodzi tu przede wszystkim o wyjaśnienie takich sytuacji, kiedy w danej posesji jest zameldowanych na przykład dziesięć osób, a deklaracja jest złożona tylko na cztery osoby. Nie wiadomo, co się dzieje z pozostałą szóstką – mówił Kazimierz Kret, kierownik referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej w Korso nr 28/13.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE