Reklama

Mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą "mali misjonarze"

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą "mali misjonarze" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (27 grudnia) mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą "mali misjonarze". W tym roku dzieci zbierały pieniądze na pomoc swoim rówieśnikom mieszkającym m.in. w Syrii i Libanie.

To już niemal tradycja. Mali misjonarze wyruszają, kolędując i zbierając pieniądze na szczytny cel już od kilku lat. W tym roku z kolędą misyjną wyruszyło w sumie ponad pięćdziesięcioro dzieci z Majdanu Królewskiego. - Na początku miało być osiem grup kolędniczych, ale dzieci bardzo chętnie się angażują w to przedsięwzięcie i ostatecznie tych grup było dziesięć - mówi siostra Teresa Dul, która opiekowała się w tym roku kolędnikami.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, w tym roku w misyjne kolędowanie zaangażowały się nie tylko dzieci, które na co dzień należą do koła misyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej, ale także dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz wszyscy, którzy tylko wyrazili taką chęć. W sumie udało się zebrać prawie 4 tys. złotych. Pieniądze powędrują do potrzebujących dzieci w krajach objętych konfliktami zbrojnymi m.in. w Syrii oraz Libanie. 

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE