Reklama

Miejsca pamięci na Podkarpaciu w jednym miejscu. Również te z Kolbuszowej i okolic

Opublikowano:
Autor:

Miejsca pamięci na Podkarpaciu w jednym miejscu. Również te z Kolbuszowej i okolic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie została uruchomiona platforma „Miejsca Pamięci Narodowej – mogiły wojenne”.

Platforma jest odzwierciedlenie wojewódzkiej ewidencji cmentarzy, kwater i mogił wojennych, prowadzonej przez wojewodę. Ma ona także na celu popularyzację tej tematyki.

- Zawiera opisy obiektów grobownictwa wojennego zlokalizowanych na Podkarpaciu, w których spoczywa około 200 tys. ofiar wojen i powstań, jakie przetoczyły się przez ten teren w przeszłości - mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Opisy każdego obiektu, krótkie lub bardzo szczegółowe, uzupełnione są o dokumentację fotograficzną i imienną ewidencję  osób, spoczywających na konkretnym cmentarzu czy mogile. - Wśród pochowanych ponad 18 tys. to osoby zidentyfikowane, których dane osobowe są nam znane - dodaje rzecznik prasowy. 

Ewidencja jest wciąż aktualizowana i uzupełniana o nowe informacje. Platforma jest dostępna TUTAJ

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE