Reklama

Międzynarodowe spotkanie projektowe

Opublikowano: czw, 16 lis 2017 07:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W dniach 23 – 25 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej gościli koordynatorzy ze szkół partnerskich rozpoczętego we wrześniu projektu ERASMUS+ „Un homme sain dans un environnement sain”. 

Projekt, którego celem jest przybliżenie młodzieży zasad zdrowego odżywiania oraz sposobów dbania o środowisko realizowany jest ze szkołami we Włoszech - Istituto d’Instruzione Superiore  E. Fermi, w Rumunii – Colegiul National L. Blaga, w Portugalii  - Agrupamento de Escolas A.Cabrita.

W uroczystym przywitaniu gości uczestniczył Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Wiceburmistrz Kolbuszowej Marek Gil. Podczas spotkania podkreślano znaczenie inicjatyw podejmowanych przez szkoły średnie, które dają młodzieży wiele możliwości rozwoju, zdobywania nowych umiejętności językowych oraz pracy w środowisku międzynarodowym.

Na spotkaniu z uczniami biorącymi udział w projekcie koordynatorzy z Włoch, Rumunii i Portugalii przedstawili swoje placówki i miasta partnerskie (Catanzaro, Sebes, Barreiro) oraz opowiedzieli o systemie edukacji w swoich krajach. Uczennice liceum natomiast w językach francuskim i angielskim przybliżyły historię Powiatu Kolbuszowskiego oraz opowiedziały o najważniejszych wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych w kolbuszowskim liceum.

Oprócz pracy nad kwestiami dotyczącymi szczegółów organizacji projektu zagraniczni goście mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i historią regionu zwiedzając Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Łańcucie, trasę podziemną w Rzeszowie, a także najważniejsze zabytki Krakowa (Wawel, Kościół Mariacki, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.