Reklama

Michał Karkut: Przewodniczący kolejny raz pokazuje, że nie umie tych sesji prowadzić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Michał Karkut: Przewodniczący kolejny raz pokazuje, że nie umie tych sesji prowadzić - Zdjęcie główne

Michał Karkut już nie raz zabiegał o organizację obrad w godzinach popołudniowych. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny radny Michał Karkut prosi o zmianę godzin zwoływania sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Radnemu nie podobają się godziny prowadzonych obrad. Ostatnia sesja zwołana została 31 marca (czwartek) o godz. 7:30. Podczas zebrania nie było Krzysztofa Wilka, przewodniczącego prezydium.

- Rozumiem, że pan przewodniczący mógł nie mieć dzisiaj czasu, ale ma dwóch zastępców, którzy, jak widać, mogą sprawnie poprowadzić sesję. Dlaczego zwołujemy sesje coraz wcześniej, jeżeli możemy zrobić to popołudniami? - dopytywał radny Michał Karkut.

Samorządowiec z Kolbuszowej Górnej po raz kolejny apeluje o zmianę godzin sesji. Zdaniem radnego popołudniowe godziny lepiej by się sprawdziły i mieszkańcy mogliby w nich uczestniczyć, nie biorąc wolnego dnia w pracy.

- Przewodniczący obiecał, że przeprowadzi jakąś ankietę, może pracownicy biura rady porozmawiają z radnymi na temat godzin, jakie by nam odpowiadały. To się da zrobić - apelował samorządowiec.

- Pan przewodniczący kolejny raz pokazuje, że nie umie tych sesji prowadzić. Nad tym też możemy podyskutować - dodał Michał Karkut. 

To nie pierwszy raz, gdy samorządowiec z Kolbuszowej Górnej apeluje o zmianę godzin obradowania rady miejskiej. Podczas styczniowej sesji, Michał Karkut proponował również, aby radni mieli możliwość pracy zdalnej.

- W imieniu klubu Samorząd to Wspólna Sprawa składam żądanie wprowadzenia możliwości pracy zdalnej lub hybrydowej i prowadzenia obrad w takiej formie - mówił. 

Dodał wtedy, że zadzwonił do kilku gmin, które od ponad roku działają w ten sposób.

- Nie mają problemu z przeprowadzeniem głosowań, nie mają problemów z łączem. Taka praca jest możliwa. Pytałem o koszty, to około 1400 zł abonament roczny na program - powiedział Michał Karkut. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy