Mażoretki na tle Polski

Mażoretki na tle Polski - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCINa ostatnich mistrzostwach w Kędzieżynie - Koźlu majdańskie mażoretki zajęły 11. i 12. miejsce w skali kraju.

W sobotę (20 maja) wczesnym rankiem dwie grupy mażoretek z Gminnego Ośrodka Kultury wyruszyły w podróż do Kędzierzyna-Koźla, aby reprezentować gminę Majdan Królewski na XIX Mistrzostwach Polski Mażoretek.

Tam o godz. 11 odbyła się parada zespołów - otwarcie mistrzostw, powitanie uczestniczek, instruktorów oraz zaproszonych gości. W godzinach popołudniowych rozpoczęła się rywalizacja grupy młodszej. Dziewczęta z zespołu "Silver" powtórzyły wynik sprzed roku i zaprezentowały się na estradzie, zajmując 12. miejsce na tle Polski w kategorii baton/kadetki.

W niedzielę natomiast odbyły się występy grup starszych. Zespół "Gold" podczas mistrzostw Polski zajął 11. pozycję w kategorii pompom/juniorki (rok wcześniej było to ósme miejsce).

Na zawody do Kędzierzyna- Koźla dziewczęta pojechały dzięki nominacji, którą otrzymały podczas Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Południowo- Wschodniej w Pustkowiu- Osiedle. Tam zajęły pierwsze (grupa Silver) i drugie miejsce (Gold).