Reklama

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Maturzyści z LO w Kolbuszowej w obiektywie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 09:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (11 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Na chwilę przed jej rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Zobaczcie galerię zdjęć tegorocznych abiturientów.

Do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym przystąpiło w tym roku 43 abiturientów. Uczniowie na rozwiązanie zadań mają standardowo 180 minut, czyli 3 godziny. Za poprawne rozwiązanie całego arkusza zdający może otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Warto dodać, że w przypadku matur rozszerzonych nie ma tzw. progu zdawalności. Maturzysta może uzyskać nawet 0 punktów za cały egzamin, a i tak otrzyma świadectwo dojrzałości. Dobry wynik może jednak otworzyć drzwi do najlepszych uczelni w Polsce. 

Lista zagadnień na poziomie rozszerzonym z matematyki, z którymi mierzą się dzisiaj maturzyści, jest dość długa. To m.in. liczby rzeczywiste, równania i nierówności, funkcje, ciągi, planimetria, trygonometria, stereometria czy elementy statystyki opisowej.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć tegorocznym maturzystów z LO w Kolbuszowej.

Jutro (czwartek, 12 maja) maturzyści zmierzą się z maturą z biologii na poziomie rozszerzonym.

Najważniejsze informacje o tegorocznych maturach:

W 2022 roku egzamin maturalny przeprowadzany jest wyłącznie w części pisemnej z zastrzeżeniem osób, które na przykład w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię zagraniczną muszą przedstawić wynik z egzaminu ustnego.

Tegoroczne matury potrwają do poniedziałku 23 maja. Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca, a dla osób poprawiających w sierpniu - 9 września. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 15 czerwca, natomiast egzamin w terminie poprawkowym 23 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy