Reklama

Masz pytanie o dodatkowy zasiłek? Oni odpowiedzą. Zadzwoń w środę

Opublikowano: sob, 12 wrz 2020 07:30
Autor:

Masz pytanie o dodatkowy zasiłek? Oni odpowiedzą. Zadzwoń w środę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje telefoniczny dyżur. W środę (16 września) w godz. 10 - 11:30 eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Od 1 do 20 września ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku opieki nad dziećmi do lat 8 oraz dziećmi niepełnosprawnymi. 

- Aby otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy, wystarczy złożyć u swojego płatnika składek, np. pracodawcy, zleceniodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem.

Oświadczenie to jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS.

Oświadczenie można złożyć w dowolnym momencie, ale trzeba je złożyć, bo bez niego ZUS albo płatnik składek nie wypłaci zasiłku

- wyjaśnia Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału ZUS-u.

 


 

Dyżur odbywać się będzie pod numerem tel. 17 858 61 85.

Należy pamiętać o tym, że zmieniły się zasady przysługiwania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zasiłek ten nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę (np. jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego czy urlopu wychowawczego)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.