Reklama

Mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Mazurów jadą na międzynarodową olimpiadę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w niedzielę, 19 czerwca Dziecięca Drużyna Pożarnicza OSP Mazury wystąpi na trzeciej Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie.

Jak zaznacza Magdalena Matejko, opiekun dziecięcej drużyny z Mazurów, olimpiada ma na celu popularyzowanie nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci w sytuacji różnorakich zagrożeń, w tym głównie pożarowych, ale i innych. 

Olimpiada polega na wykonaniu ćwiczenia musztry, sztafety i ćwiczenia bojowego.

- Musztra rozegrana zostanie według zasad przeprowadzania i oceny musztry opracowanych dla zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych. Sztafeta polega na pokonaniu odcinków o długości 30 m, na których ustawione są przeszkody

- relacjonuje pani Magda.

Na czym polega sztafeta? 

  • Zawodnik nr 1 - pokonuje w dowolny sposób drabinę o wysokości 1,2 m. Po pokonaniu drabiny podejmuje prądownicę leżącą przy lewej podporze drabiny. Biegnie dalej i w strefie zmian przekazuje ją zawodnikowi nr 2. Kolejni zawodnicy przekazują sobie prądownicę w odpowiednich strefach zmian.
  • Zawodnik nr 2 - przenosi wąż W-25 spięty noszakiem i kładzie go na płycie 0,5x0,5 m oddalonej o 2 m.
  • Zawodnik nr 3 - pokonuje równoważnię, wysokość 0,35 m, szerokość 0,2 m, długość 2 m.
  • Zawodnik nr 4 - pokonuje płotek lekkoatletyczny o wysokości 0,3 m.
  • Zawodnik nr 5 - przenosi gaśnicę 1 kg (pustą) i kładzie ją na płycie 0,5 x 0,5 m oddalonej o 2 m.
  • Zawodnik nr 6 - przebiega slalomem pomiędzy trzema tyczkami oddalonymi od siebie o 1m.
  • Zawodnik nr 7 - przebiega pod poprzeczką zawieszoną na wysokości 0,9 m.
  • Zawodnik nr 8 - pokonuje rów o szerokości 1 m.
  • Zawodnik nr 9 - pokonuje tunel 0,6 x 0,8 m, długość 6 m.
  • Zawodnik nr 10 - łączy w dowolny sposób rozdzielacz, wąż W-25 o długości 10 m oraz prądownicę i biegnąc rozwija wąż. Linię mety przekracza z podłączoną prądownicą.
Wąż i rozdzielacz ustawione są na 295 metrze, wąż po prawej stronie rozdzielacza.

Ćwiczenie bojowe polega na wyrzuceniu przez trzech zawodników linii ssawnej W-75 o długości 3 m do basenu. Łącznik i rozdzielaczowy budują linię główną z dwóch odcinków węża W-25 o długości 5 m. Rota 1 i rota 2 budują dwie linie gaśnicze po 2 odcinki węża W-25 o długości 5 m. Zadanie roty 1: obrócenie tarczy; zadanie roty 2: przewrócenie pachołka.

Linie prądowników 20 m od motopompy. Tarcza i pachołek 2 m za liniami prądowników. 

- Z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Mazury na olimpiadę jedzie 12 uczestników w tym 2 rezerwowych w wieku od 4 do 9 lat

- przekazała Magdalena Matejko. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy