Reklama

Reklama

Majówka z bigosem i polonezem przy Domu Kultury w Kolbuszowej. Kolbuszowianie świętowali 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 18 maj 2018 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bogactwo barw, przepiękne stroje i uśmiechnięci ludzie. Do tego akompaniament rytmów poloneza, niezły bigos i Miejski Dom Kultury w tle. W Kolbuszowej w miniony weekend (12 i 13 maja) było ciekawie.

Smaczne aromaty roztaczały się w sobotę, 12 maja, wokół domu kultury. Kulinarne wydarzenie poprzedzono prelekcją z udziałem zaproszonych gości. O tradycji i polskiej kuchni opowiadali Janina Olszowy oraz dr Grzegorz Russak, znawca kuchni polskiej. Tematy były przeplatane czytaniem poetyckich opisów potraw z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Z kolei w niedzielę, 13 maja, w ramach majówki z Mickiewiczem, wspólnie poloneza zatańczyły różne kategorie wiekowe, od przedszkolaka do seniora.

Prowadzili pięknie ubrani seniorzy z grupy Ziemia Podkarpacka. Tancerze zaprezentowali chodzonego, okrążając budynek Miejskiego Domu Kultury dwa razy. Ścieżka dźwiękowa pochodziła z filmu "Pan Tadeusz" reżyserowanego przez Andrzeja Wajdę.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Koła Gospodyń Wiejskich zachęcały do kosztowania przygotowanych przez nie regionalnych pyszności. Smaczne aromaty wskazywały, gdzie znajdują się ich stoiska i przywabiały sporą liczbę chętnych.  Prym wiódł swojski bigos.  O miłą atmosferę zadbały Kapela Widelanie i Kapela Jurka Wrony, które, łącząc siły, wspólnie przygrywały.

Więcej w aktualnym Korso [nr 19/2018]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.