Reklama

Majowe obchody w Kolbuszowej. Co zaplanowano na 3 maja? Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano: wt, 3 maj 2022 08:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek (3 maja), w Kolbuszowej odbędą się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pierwszym punktem programu będzie pobudka z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury na rynku oraz osiedlach mieszkaniowych. Co jeszcze zaplanowano?

Co roku na kolbuszowskich ulicach można spotkać uczestników obchodów majowych uroczystości. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami, których można będzie się spodziewać przed godziną 10 oraz między godziną 11.30 a 12.

Wtedy to zaplanowano przemarsz z komendy kolbuszowskiej straży do kościoła i później z kolegiaty do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. 

Utrudnień można się też spodziewać na DK9 w Majdanie Królewskim. Tam, po mszy świętej w kościele, majowy pochód przejdzie o godz. 13 do Gminnego Ośrodka Kultury. 

ZOBACZ TAKŻE:

  • godz. 8 - pobudka z Orkiestrą Dętą MDK w Kolbuszowej na rynku i osiedlach w Kolbuszowej
  • godz. 9:45 - zbiórka pocztów sztandarowych, orkiestry, delegacji i zaproszonych gości na placu parkingowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przemarsz na cmentarz parafialny przy kolegiacie i złożenie kwiatów na obelisku strażaków
  • godz. 10.25 – przemarsz do kolbuszowskiej kolegiaty i złożenie kwiatów w kruchcie kościoła przed tablicą, upamiętniającą setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • godz. 10:30 - uroczysta msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w intencji ojczyzny, strażaków i mieszkańców powiatu kolbuszowskiego
  • godz. 11:30 - przemarsz do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja
  • godz. 12 - uroczysta akademia - referat okolicznościowy. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Wręczenie nagród laureatom 7. Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej „Kocham Cię Polsko!”
  • godz. 13 - zakończenie uroczystości

Jak wyglądały majowe uroczystości w 2016 roku? Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy