Reklama

Majdan Królewski. Z cmentarza parafialnego usunięto stare drzewa

Opublikowano:
Autor:

Majdan Królewski. Z cmentarza parafialnego usunięto stare drzewa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na wycinkę drzewa zgodę wydał Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Stare drzewa i spadające z nich suche gałęzie na cmentarzu w Majdanie Królewskim stanowiły problem od wielu lat. Zagrażały nie tylko pomnikom, ale i ludziom odwiedzającym cmentarz.

Skarżyły się na niego szczególnie osoby, których bliscy spoczywają na majdańskim cmentarzu. - Kiedy jest w lecie burza albo jak nawet przyjdzie silniejszy wiatr, to pełno gałęzi na około leży. Jak ktoś ma drogi pomnik, to lepiej go ubezpieczyć, bo nie wiadomo, ile przetrwa w całości - żalili się mieszkańcy, którzy przychodzili odwiedzić groby swoich bliskich.

- Już się zdarzyło przecież parę razy, że urwała się gruba gałąź i rozwaliła komuś pomnik. Takie drzewa nie powinny rosnąć na cmentarzu - argumentowali.

Usunięcie drzew nie było jednak takie proste. Potrzebna była bowiem na to zgoda konserwatora zabytków, którą parafia w Majdanie Królewskim uzyskała w 2017 roku.

O szczegóły przeprowadzonej wycinki chcieliśmy zapytać ks. Romana Dyląga, proboszcza majdańskiej parafii. Duchowny stwierdził, że nie chce z nami rozmawiać i rozłączył się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE