Reklama

Majdan Królewski. Wielkie sprzątanie w jednej z dolinek źródliskowych Smarkatej |ZDJĘCIA|

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 70 worków śmieci zapełniły osoby, które w sobotę (23 marca) wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki.

- Ilość śmieci mimo paru wizyt w tym miejscu przerosła nasze oczekiwania - przyznaje Piotr Bednarek z PTP Wolne Rzeki. - Zebraliśmy 75 worków oraz ok. 10 opon (głównie od traktora), basen i sporo innych śmieci, które nie mieściły się do worków. Okazało się, że całe zbocze dolinki na odcinku kilkunastu metrów "zbudowane" jest z odpadów - dodaje mężczyzna. 

Skrawek gminy Majdan Królewski sprzątało w sumie 25 osób. Jak zaznacza Piotr Bednarek, wśród zebranych śmieci sporo było małych, szklanych fiolek, prawdopodobnie po środkach medycznych. 

Sporo było też kaloszy i innego obuwia, garnków parę baterii, talerzy oraz oczywiście gruzu, którego nie sposób uprzątnąć - dodaje przedstawiciel PTP Wolne Rzeki

Zebrane w sobotę odpady, w poniedziałek odbierze gmina Majdan Królewski. 

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej akcji. Wspólnie odwaliliśmy kawał dobrej roboty - stwierdza Piotr Bednarek. 


Zdjęcia: Piotr Bednarek 

Obszar źródliskowy Smarkatej to kilka zabagnionych dolinek porośniętych łęgami olszowymi. To piękne miejsce zostało niestety zaśmiecone – w kilku miejscach znajdują się duże pryzmy odpadów. Pogarszają one jakość wód powierzchniowych i podziemnych oraz są ogniskami rozprzestrzeniania się inwazyjnych gatunków roślin, które wypierają naszą rodzimą przyrodę - informuje PTP Wolne Rzeki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE